| Mirceadumb a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un sport de contact. o fac pentru a elimina frica pe care o am inainte de a da, dar si pentru a invata sa ma bat si sa ma apar happy am 18 ani... ce sport credeti ca este mai ok? sa ma si caleasca, dar sa ma si invete sa dau

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Aikido e pentru a scapa de frica si a te elibera de griji si pentru autoaparare. daca vrei sa inveti sa dai, apuca-te de box

| Teodorel a răspuns:

Ju-jitsu,este o combinatie de karate si aikido si judo si este ok

Răspuns utilizator avertizat