| Adyy5 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un sport(preferabil dans sau inot).
Ce ar trebui sa aleg si de ce(nu neaparat unul dintre cele 2 mentionate mai sus, ceea ce considerati voi ca fiind cel mai OK sport)?

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai amintit de inot si ti-as recomanda sa-l practici cat mai des. Dansul il poti invata si practica in timpul liber, alaturi de colegi si prieteni. Inotul te ajuta sa ai un corp armonios si ajuta la intarirea sistemului imunitat; iar dansul iti stimuleaza reflexele si iti pastreaza bunadispoztie. SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu alegi ce vrei,eu insa as alege dansul.
Inotul presupune sa inoti in apa cu clor, adica sa mi distrug parul, pielea,sa ma schimb constant de haine ude si daca e rece afara, sa ma aleg si cu nasul infundat.
Bonus: trebuie sa porti casca si ochelari care o sa ti stranga capul, foarte placut.

| Alexia9277 a răspuns:

Eu te-as sfătui sa te apuci de înot pentru ca are foarte multe beneficii mai ales in ceea ce privește sănătatea și este mai distractiv și mai ales ca este vara și mergi la mare poți învață cum sa înoți.Alegerea îți aparține.