| andreiush25 a întrebat:

Salutare
Am facut flotari ..si am observat ca pectoralul drept nu s-a dezvoltat asa mult cum s-a dezvoltat cel stang...
Sa fac mai multe flotari doar cu dreapta? :/ Fac flotarile corect din cate stiu. Este o problema des intalnita?

11 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E ceva normal, toti avem pectoralul stang mai dezvoltat, sau invers daca esti stangaci

| Generalul a răspuns:

Poti sa faci alte exercitii pentru pectorali, nu doar flotari: impins gantere din orizontal, impins bara etc.

| trisoru a răspuns:

Nu te lua dupa necunoscatori, daca a crescut dreapta mai mult, tu continua cu ambele ca isi revine in timp, pai daca faci doar pe stanga acum tot se dezvolta si celalalt, tot nu rezolvi nimic, fa-le normal cu ambele. P.S: fa 40 tractiuni corecte zilnic (intr-o zi ai sa imi multumesti)

| DX190 a răspuns (pentru trisoru):

Tractiuni zilnic... WTF? As vrea sa te vad pe tine o luna intreaga sa faci tractiuni zilnic, fac pariu ca dupa ceva timp nici nu te mai ti de bara laughing)
Legat de intrebare, la mine muschii pieptului sunt egali, poate pentru ca eu mereu lucrezi bratele egal dar cred ca si geneticul conteaza. Oricum nu e o mare nenorocire, eu fiind dreptaci, am bratul drept mai mare ca cel stang, so yeah ^^

| andreiush25 explică (pentru DX190):

:/ ...Si eu sunt dreptataci dar am pectoralul drept mai nedezovltat ca cel stang.

Eu urmez : http://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY

recomanzi altceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreiush25):

Programul ala nu mi se pare cine stie ce. Eu la sala fac la 2 aparate pentru piept (4 serii la fiecare cu maxim 5-10 repetari) si e suficient. si in legatura cu mica ta problema, vezi sa nu lucrezi pieptul decat o data pe saptamana direct si stai calm, cand o sa ai pieptul mai mare nu o sa se vada diferenta vizibila happy

| andreiush25 explică (pentru anonim_4396):

Nu ti se pare cine stie ce pentru ca tu faci sala laughing Mi se pare firesc...
Deci sa lucrez pieptul doar odata pe saptamana? Eu faceam flotari de 2- 3 ori pe saptamana :/... Daca il lucrez doar odata reapare febra musculara si na...

| DX190 a răspuns (pentru andreiush25):

Scuze acum am vazut ce ai scris laughing In legatura cu chestia asta, lucreaza pieptul doar 1 data pe saptamana. Daca o sa ai febra musculara, e FOARTE BINE, creste muschiul. Eu la piept fac greu febra si nu-l am asa de mare.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Trebuie sa iti tii greutatea pe ambele maini, poate ai tinut doar pe o partea, mai incearca odata si vezi cum o faci.si daca de exemplu vezi ca greautate ata e mai mult sprijinita pe dreapta, atunci fa numai pe stanga, zic si eu

| FeriFerika a răspuns:

Toata treaba e ca pectoralul drept este mai obosit decat cel stang pentru ca folosesti mana dreapta mai mult decat pe stanga, daca incerci sa folosesti in timpul zilei si mana stanga la fel de mult ca dreapta ai sa vezi ca dupa un timp or sa arate la felwinking

| Corciu_Nicolae_1988 a răspuns:

Fa mai departe, am avut aceiasi problema, si s-a rezolvat peste un timp