| simplej a întrebat:

Vreau si eu sa-mi ziceti va rog un sport sau niste exercitii care sa arda multe calorii in afara de alergat ca m-am plictisit de alergat.

18 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi alergatu se numara printre cel mai eficient. dar daca zici ca te-ai plitisit iti recomand inotul foarte eficient te dezvolta din mai multe puncte de vedere mai ales ca slabesti.
Sau du-te la sala acolo slabesti rapid.

| nesuferit a răspuns:

Daca te plictisesti inseamna ca nu ai suficienta motivatie

| simplej explică (pentru nesuferit):

Multumesc draga, chiar ti se potriveste "nesuferit".

| denis987 a răspuns:

Inotul. la inot folosesti toate grupele de muschii + ca e distractiv si cand o sa fie mai cald o sa iti placa sa faci o baiebig grinlaughing

| 7Azaky a răspuns:

Incearca un antrenament de box, cauta pe google (daca ai avea si un sac, sau o sala unde sa te duci sa dai la sac ar fi si mai bine, dar mai intai sa te invete cineva cum sa dai, pentru ca alfel iti nenorocesti incheieturile )!
Sau daca nu vrei asta cu boxu big grin cauta niste exercitii cardio >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inot!

| Kyrie a răspuns:

Si daca nu ai suficienta motivatie, o sa te lasi peste 2-3 zile

Poti arde calorii de asemenea daca faci cateva sute de abdomene intr-o serie, dar probabil ca tu nu faci nici 50 asa ca altceva nu mai exista decat alergat laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sau poti sa dai din maini si picioare, sa faci balet sau sa dansezi laughing

| simplej explică (pentru Kyrie):

De vara trecuta tin si regim si fac si sport. Cred ca am destula motivatie. Fac si exercitii precum abdomene si altele, zilnic. M-am plictisit de alergat si vroiam sa mai schimb cu altceva, de asta am intrebat, asemenea niste exercitii mai complexe mi-ar fi fost de folos.De asta am pus intrebarea si cred ca a fost destul de clara, pentru cei care habar n-au si isi dau cu parerea aiurea va sugerez sa va gasiti ceva mai bun de facut.

| nesuferit a răspuns (pentru simplej):

Poti sa sari coarda, mie mi se pare la fel de eficienta, iar primul meu raspuns a fost cat se poate de serios, la categoria sport nu raspund "la misto"

| simplej explică (pentru nesuferit):

Asa trebuia sa raspunzi de prima data, mult mai folositor decat "n-ai motivatie, esti varza" in conditiile in care nici nu cunosti cat am alergat eu de m-am plictisit.In fine, mersi pentru ideea cu coarda.

| nesuferit a răspuns (pentru simplej):

De cat timp zici ca alergi? si zici ca nu prea vezi rezultate,

| Kyrie a răspuns (pentru simplej):

Simplej, o personalitate puternica, stie sa evalueze si sa judece un om de pe internet dupa vorbe, chestia este ca si eu sunt plictisit si imi place sa zic prostii pe TPU care abia m-am inregistrat acum 3 zile happy xD

Nu ar trebui sa iei totul in serios sa stii. Singurele lucruri care merita luate in serios este ceva legat de viata ta (exclud faza cu sportul), ma refer gen cineva te cauta sa te bata, sau ai fost batut rau sau, ti-a murit cineva din familie, astea sunt lucruri care trebuie luate in serios, nu cuvintele fara rost care le gasesti pe internet din partea unor oameni plictisiti ca mine, okay simplej?

| simplej explică (pentru Kyrie):

Nicidecum nu m-am suparat sau altceva doar ziceam ca, dupa parerea mea, v-ati gasi ceva mai bun de facut. Eu nu mai am 11 ani sa ma supar din orice chestie, dar altii poate chiar se supara.

| Kyrie a răspuns:

Bun ma bucur, esti foarte de treaba

Multi sunt nesimtiti care ii apuca dracii din absolut orice, si daca postezi o litera laughing

| LiviuTPU99 a răspuns:

Echitatia este cel mai bun dar e si scump daca nu sti ce este echitatie ea este calaritul. dar daca nu iti permiti mie unu mi se pare scump sa dai 50 ron pe o ora sau o ora jumate.Mai bine inoata daca sti.Astea-s cele mai bune sproturi de ars calori si pun toate oasele in miscare.

| InDaMix a răspuns:

Innotul

| elena1919 a răspuns:

Daca iti place. poti sa dansezihappy eu dansez in fata oglinzii pe melodiile preferate si e ca un fel de alergat sau sport. dar mai distractivhappy

| EvelinEve a răspuns:

Fa multe flotari, abdomene! Cu siguranta vei arde multe caloriibatting eyelashes