| klau95 a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste mancaruri, surse bune de proteine si carbo(pentru antr.) ca nu mai stiu ce sa manancsad

5 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Http://www.redis.ro/
batoanele sunt super

| mada1 a răspuns:

Cu exceptia lui blodxplood toti ati zis numai prostii...
-carnea ( carnea de curcan este cea mai bogata in proteine)
-oua( faza cu ouale nu e chiar asa.ca mananci tu 3 oua in tigaie si gata ai luat proteinele din ele.prin prajire( sau fierbere dar mai putin) ouale isi pierd din proprieteti, adica si din gramele de proteine. daca nu ti se pare scarbos. sparge 2-3 oua intr-un pahar. amesteca si bea.dar mie mi se pare gretos
-laptatele( eu prefer iaurtul degresat)
-cartofi orez si mazare ( pe mazare nu sunt sigur ) sunt bogate in carbohidrati.
-fructele si legumele au mai putine proteine dar iti recomand sa mananci zilnic pentru ca au foarte multe vitamine (care si ele te ajuta la randul lor sa " cresti brandu" laughing

proteine "artificiale" -iti recomand un pahar de mega-mass e foarte bun la gust.si nu este nici nociv pentru organism
-ar mai fi buna si 5 pastile de creatina ( asa se ia cate 5, daca nu iei 5 nu mai lua deloc ) nu este nociva deloc.are doar rolul de a mentine apa in muschi
-si cele mai bune. dupa parerea mea. batoanele PROTEINE-R.le gasesti si in unele farmacii naturiste.eu la scoala mananc 1-2 batoane din astea ...decat produse de la fast food sau patiserie. sper ca te-am ajutat. bafta

| Avatar001 a răspuns:

Cit mai multe fructe

| BlogVitaClub a răspuns:

Incearca sa mananci zilnic peste si orez, si intr-o luna iti zic ca nu te mai recunosti.
Pentru mai multe informatii, iti recomand cu drag blogul meu: http://blog.vitaclub.ro/
Sper sa te ajute

| JointCraft a răspuns:

Pai pe primul loc ar fi ciocolata :->(da energie) oricui ii place,poti manca multe ciuperci,morcovi,ardei,paine prajita,oua, carne de pui si salata verde, lapte sau cereale...winking