| Shukacu a întrebat:

Ziceti-mi si mie toti gimnastii sportivi care au participat la jocurile Olimpice.
Imi trebuiesc cat mai multi.

1 răspuns:
| mariaaa801 a răspuns:

Am gasit cei care au concurat la JO 2012:
Camelia Potec, Norbert Trandafir, Dragoş Agache şi Alexandru Coci (natatie)
, Dragoş Stoenescu, Cosmin Radu, Tiberiu Negrean, Virgil Diaconu, Andrei Iosep, Andrei Buşilă, Mihnea Chioveanu, Alexandru Guiman, Alexandru Barabaş, Dimitri Goanţă, Ramiro Georgescu, Alexandru Ghiban, Janos Kadar şi Eduard Drăguşin(polo)
kaiacistele Irina Lauric, Iuliana Paleu, kaiaciştii Ionel Gavrilă, Ştefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionuţ Alexandru Mitrea şi Bogdan Mada, şi canoiştii Alexandru Dumitrescu, Victor Mihalachi şi Iosif Chirilă, (kaiac-canoe)
Cristina Grigoraş, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Nicoleta Albu, Teodora Gidoiu, Irina Dorneanu, Georgeta Andrunache, Viorica Susanu, Marius Cozmiuc, Alexandru Pălămariu, Cristi Pîrghie, Florin Curuea(canotaj)
Lucia Liliana Mihalache şi Alin George Moldoveanu(tir)
Ana Maria Florentina Brânză, Anca Măroiu, Simona Cristina Gherman, Rareş Eugen Dumitrescu, Gelu Florin Zalomir, Cosmin Hăncianu, Radu Horea Daraban, Bianca Alexandra Pascu(scrima)
Cătălina Ponor, Sandra Izbaşa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache, Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Băţagă şi Vlad Cotuna(gimnastica)
Alina Dumitru, Corina Căprioriu, Andreea Ştefania Chiţu, Dan Gheorghe Fâşie, Vlăduţ George Simionescu şi Daniel Brata(judo)
Elisabeta Samara, Daniela Dodean şi Adrian Crişan(tenis de masa)
Nicoleta Grasu, Claudia Nicoleta Ştef, Bianca Perie, Cristina Bujin, Esthera Petre, Lidia Simon, Constantina Diţă, Andreea Ogrăzeanu, Bianca Denisa Răzor, Mirela Lavric, Angela Moroşanu, Ancuţa Bobocel, Roxana Bârcă, Viorica Ţigău, Cristina Casandra, Marius Iulian Cocioran şi Viorel Marius Ionescu.(atletism)