| TheTimeKiller a întrebat:

8 pentru elev, 9 pentru profesor si 10 pentru Dumnezeu. DE CE TREBUIE OAMENII SA CREADA CHIAR ATAT DE MULT IN DUMNEZEU(profesorul de istorie)?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai ia-o si tu logic, in elevi nu mai credem de mult, vezi numai promovabilitatea de la bac, in profesori ni se zdruncina zi de zi increderea, vazand ca elitele nu mai sunt atrase de catedra si ajung dascali tot felul de specimene. In cine sa mai credem atunci?

| Polaris a răspuns:

>ia un 10 la teză
>dovedește profesorului că ești Dumnezeu
>privește-ți colegii cum îți aduc ofrande și îți cioplesc altar din catedră

| TheTimeKiller explică (pentru Polaris):

10 in teza? Sunt la stiintele naturii, dau teza la chimie si biologie(eu).

| Polaris a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Schimbă profilu' ca să dai teza și apoi te întorci la științe.
A mers de fiecare dată.

| Musique a răspuns:

Să creadă, nu e un lucru greșit faptul că, cred, greșit e că ajung la concluzii tâmpite, ca aceasta.

| Mădă0611 a răspuns:

Intrebarea are doua sensuri, asta e pentru ambele: http://i.imgur.com/GIVHfKn.png

| zurick a răspuns:

Mda ca acesta crede sau nu, nu este important insa n-ar trebui sa influenteze pe altii cu Dumnezeul lui...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eh,mai sunt si profesori din astia.Nu-i mare paguba, pana la urma nu trebuie sa avem 10 la toate materiile, ci sa ramanem cu informatie.

Cred ca ai nimerit oarecum cateogria.
Profesorul de filosofie ma distruge psihic, merge pe acelasi principiu ca profesorul tau de istorie.
Dar daca inveti, si ii demontrezi ca ai invatat(sau ca in cazul meu ai noroc), iti va da si 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, fii sincer: se intampla cumva ca profesorul tau de istorie sa fie si preot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorii de istorie sunt ciudați o.o
Și pe mine m-a încuiat al meu cu o chestie: "Dumnezeu este atotputernic, corect? *primește aprobarea* Atunci poate să facă o piatră pe care nici el să n-o poată ridica?"
Dacă întrebarea e pusă unui creștin, orice ar răspunde....nu merge laughing
Dacă spui "da", vine replica: "Păi dacă e atotputernic, cum să n-o poată ridica?". Dacă zici "nu", îți va răspunde "Dacă nu o poate ridica înseamnă că nu e atotputernic"
Nu voi înțelege niciodată -.-

| marian951 a răspuns:

Nu trebuie sa creada.Dar ideea ca exista cineva acolo sus care are grija de tine ii linisteste pe oameni si le da speranta. Facand exceptie de la economie, conceptul de dumnezeu contribuie pozitiv in dezvoltarea societatii.