| doc a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De ce existam? Care e scopul nostru pe pamant?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doc? nu esti singurul, care are intrebarea asta.problema este ca trebuie sa-ti raspunzi singur.stie cineva scopul tau. dar nu noi.

21 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Scopul nostru pe pamant este acela de al polua si de al gauri s'ai luam nestematele, asta ca sa mai si glumim.

| Razvan a răspuns:

"Scopul existentei noastre e sa ne-o epuizam constient in cat mai multe vazduhuri"

| anad a răspuns:

Probabil aici este pregatirea noastra pentru eternitate.

| BeT a răspuns:

Daca iubesti viata, natura si tot ce te inconjoara atunci vei intelege de ce existi! Sintem trimisi aici fara voia noastra si tot asa vom pleca, asta denota ca Cel care ne-a trimis aci ne-a trimis cu un scop!

| Floreenofficial a răspuns:

Fiecare dintre noi are un rol in societate fie el mai mult sau mai putin important, insa in fata lui Dumnezeu toti suntem egali. Existam pe pamant ca sa ne indeplinim misiunea pentru care am fost trimisi aici pentru a da nastere si altor generatii, pentru a face din aceasta planeta o lume mai buna etc.si pentru ca facand fapte bune in viata asta sa ajungem in Rai. happy

| danbnz a răspuns:

Tocmai ca sa aflam de cewinking

| semida a răspuns:

Daca Dumnezeu te a adus pe pamant inseamna ca El are un scop maret pentru tine! Nimic nu este la intamplare! Cel mai bun raspuns il vei gasi la El! Intreaba L si nu vei fii dezamagit! Nici eu nu am fost! Noi suntem doar calatori pe pamantul acesta! Ce va fi cu adevarat important va urma dupa moarte! Doar intreaba l pe dumnezeu sincer si el iti va raspunde cu cea mai mare dragoste, si ti va da cel mai bun raspuns! Crede ma, am experimentat!

| siegfried182005 a răspuns:

Scopul nostru real este sa asiguram supravieturirea genelor noastre si trecerea lor mai departe, la urmasii nostri. De altfel, acesta e scopul tuturor organismelor de pe Pamant, si probabil din Cosmos. Dar ca sa nu fie raspunsul asa de sec, sa mai adaugam si ceva mai nobilhappy: sa contribuim cum putem de bine la bunastarea societatii si la dezvoltarea acesteia.In functie de cum evolueaza lucrurile acum, urmasii nostri vor avea o viata mai usoara sau mai dificila.

| doc explică:

Intr-un final o sa aflam ca raspunsul il gasim in noi... nimeni altcineva nu ne va da raspunsul, trist este faptul ca o sa-l aflam decat in momentul cand murim. Sunt tanar de varsta dar nu doresc nimanui sa vada si sa treaca prin ce am trecut eu.

"rumpelstillskin" a avut dreptate, si anume la intrebarea carei scopul nostru?, nu ca ne raspundem noi insine, ci pur si simplu noi singuri n-il facem, de cand incepem sa gandim pana in momentul cand murim, oricine doreste sa creda ca a realizat ceva in viata si nu a trait degeaba( cum s-ar spune), majoritatea crezand ca au facut copiii, si-au transmis genele mai departe cum spune "siegfried182005".

Ideea e ca noi nu avem un scop anume cand ne nastem ...noi n-il facem pe parcurs.
Eu sunt o persoana cu frica lui Dumnezeu sa spun asa, ca si voi de altfel, din cate vad toate raspunsurile duc la Dumnezeu, mai mult intrebari decat raspunsuri carola nu le raspunde nimeni, dupa cum spune si anonimul cu paragraful din biblie "Răspunsul îl găsim in Biblie: geneza 1:28 Apoi Dumnezeu i-a binecuvântat şi Dumnezeu le-a zis: „Fiţi roditori, înmulţiţi-vă şi umpleţi pământul, supuneţi-l şi stăpâniţi peste peştii mării, peste creaturile zburătoare ale cerurilor şi peste orice creatură vie care se mişcă pe pământ.", ma face sa cred ca viata care o ducem e doar un mod de acomodare cu sufletul nostru, sa ne impacam cu noi insine, sa nu fim ceea ce nu suntem ( aviz amatorilor), sa ne acceptam asa cum suntem si sa fim acceptati pentru ceea ce suntem pentru ca fiecare are un rol/scop important in viata, daca nu el atunci copii lui sau nepotii lui care la randul lor nu ar fi existat daca nu ar fi fost el.

Sper ca totusi ati invatat ceva, nu din raspunsuri ci din intrebare, rezervati 5 minute din timpul tau liber si gandeste-te Care-i scoupul tau? Esti in perioada de proba sau deja ai inceput lucrul?

| doc explică:

Nu are rost sa intru in amanunte si in nici un caz nu sunt speriat happy
Eu doar am luat cate putin din toate raspunsurile si mi-am creat unul al meu. Care fara ajutorul vostru probabil as sta si acum si m-as intreba care e scopul nostru in viata.
Va multumesc pentru timpul acordat.
Nu stiu cum va simtiti voi dar eu unul ma simt mai bine decat inainte happy

Toate cele bune

| Daiana_1737 a răspuns:

"Odata vei sta pe ganduri sa te intrebi de ce traiesti? un tainic glas iti va raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti."
spune totul:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bem, sa fumam, si sa procream!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul îl găsim in Biblie: geneza 1:28 Apoi Dumnezeu i-a binecuvântat şi Dumnezeu le-a zis: „Fiţi roditori, înmulţiţi-vă şi umpleţi pământul, supuneţi-l şi stăpâniţi peste peştii mării, peste creaturile zburătoare ale cerurilor şi peste orice creatură vie care se mişcă pe pământ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.vibrani.com/Anunnaki.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existam pentru ca Dumnezeu s-a gandit sa ne faca un cadou ft frumos si sa ne creeze pe noi oamenii happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin ce ai trecut? esti speriat? interesant. daca ai putea sa ne impartasesti poate asa punem cap la cap si mai adaugam o piesa la puzzle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj, Lantul cam asta este: Nastere>Chin>Moarte laughing Parerea mea... straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi existam pentu ca trebuie sa umplem lumea cu ceva.
Asa ca noi suntem niste fire de praf din lume care nu au nici o importante.
NOI existam sa ne punem intrebari, Si sa murim in mister
Dar viata teebuier traita.
Asta e raspunsul meu si cred ca este unul corect.

| nimeni_5843 a răspuns:

Eu sunt de parerea ca suntem doar jucariile lui dumnezeu si ai ingerilor

| Rada_Adrian_1968 a răspuns:

Existam, a ne abrada pentru o noua entitate ca evolutie.

| frankenstein95 a răspuns:

Ca sa infaptuim vointa lui dumnezeu