| Iedi42069 a întrebat:

Salut, am o intrebare: de ce existam?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Ca să pui tu această întrebare pe TPU.

| Iedi42069 explică (pentru T0T):

Nu stiu de ce ti-am dat funda dar da. big grin

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca ne-a facut dumnezeu sa ne descurcam in viata, noi santem marionetele lui si ii place sa ne vada cand santem buni si ne ajutam

| sabin89 a răspuns:

Dacă nu existam ai fi întrebat de ce nu existăm happy

| Iedi42069 explică (pentru sabin89):

Ai raspuns cu o intrebare mai bunawinking

| darrio2007 a răspuns:

Ca sa traim.

| RAY a răspuns:

Pentru ca teau facut parinti tai de asta, esti norocos sunt miliarde de persoane care nu s-au nascut vreodata, viata e un dar care merita apreciat

| ALGator a răspuns:

Ca sa incercam sa ne bucuram de fiecare clipa din trecut, prezent si viitor. Inca nu ai observat? Asa sintem programati. Prin cultura am invatat ca putem si merita sa dam existentei un sens mai adinc. Adica in ceeace facem in prezent sa ne gindim si la viitor.
Mai existam pentru ca si altii au interes in asta (cei apropiati, specia, societatea). Dar asta e treaba lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu o intrebare mai buna. Ce cauta o persoana religioasa la categoria asta? Asta da mister!

| August99 a răspuns:

Asa... din plictiseala

| Felissa13Eden a răspuns:

Sa lasam ceva in urma noastra.

| ălkjmhgf a răspuns:

Degeaba.

| Creierash a răspuns:

Pai de ce nu?!

| Anonim0204 a răspuns:

Intrebare fara raspuns

| MariaDN2002 a răspuns:

Ca să ne inmultim, să putem face ceva pe acestă lume, să le lăsăm ceva urmasilor nostri

| georgiocool a răspuns:

Intrebare fara raspuns

| DuckDogger a răspuns:

BIBLIA ne spune că Dumnezeu, al cărui nume este Iehova, e Fiinţa Supremă, inteligentă la modul absolut.

| Iedi42069 explică (pentru DuckDogger):

Mai pe scurt?

| xttrust a răspuns (pentru DuckDogger):

Nu era vorba despre Dumnezeu in aceasta intrebare. Daca tot l-ai adus in discutie de ce nu il intrebi pe El de ce existam?

| Iedi42069 explică (pentru DuckDogger):

Dumnezeu are mult mai multe nume decat acesta, dar ce zici tu este adevarat.

| jackie37 a răspuns (pentru DuckDogger):

Raspunsul tau nu are nici o legatura cu intrebarealaughing

| Socea_Rares_1990 a răspuns:

Deoarece fara om ar fi haos. adica mai mare decat e acum.

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Doar cineva iti poate raspunde la aceasta intrebare si acesta e Dumnezeu roaga-te la el si o sa afli

| Iedi42069 explică (pentru Dumitrescu_Emanuel_1974):

Stiu, eu doar voiam sa vad care e parerea multorawinking Domnul sa te binecuvinteze!

| bavl a răspuns:

Ca sa ne gasim un scop si sa bem bere

| Iedi42069 explică:

He heh. dragilor, raspunsul este simplu: Dumnezeu a vrut sa imparta dragostea Sa cu cineva, asa ca ne-a facut pe noi iar noi "am deraiat de la traseu" de aceea multi se intreaba "de ce?" si tot de aceea altora nici nu le pasa.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru Iedi42069):

Man ce spui tu este discutabil in sensul ca chiar daca e adevarat nu poate fi dovedit. eu consider ca lucrurile nu se fac cu motive ci cu cauze: existam pentru ca parintii nostri nea-u conceput.

multumesc parinti csz lol

| Tania9 a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat din iubire. A vrut sa avem si noi parte de fericire si o familie. Omul a fost creat ca sa traiasca vesnic in pace si in conditii perfecte.Omul este o fiinta inteligenta, inzestrata de Dumnezeu cu dorinta de a cerceta si a intelege.