| anyshor a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Anul asta care vine intru in clasa a 9a... vreau sa-mi spuneti si mie ce parere aveti despre profilul stiinte-sociale.thinking Unii spun ca nu am ce devenii cand termin acest liceu si altii imi spun ca e cel mai tare profil... nu stiu ce sa mai cred. Funda raspunsului castigator iar ceilalti primiti vot! :* multumesc

Răspuns Câştigător
| ywy97 a răspuns:

Salut, Eu acum sunt a9a iar anul' trecut am fost si eu in mare cumpana pentru ca nu stiam unde sa ma duc deoarece eu sunt umanist (am inclinatii spre romana, engleza etc...nu pentru stiintele exacte)...
De la uman poti iesi Avocat, politist, invatator, procuror etc, Dar daca te duci la REAL, cand vei termina acest profil, poti sa devii oricare din cele de la uman + toate celelalte meserii "banoase" (programator, inginer etc), de aceea eu am ales REALUL... Daca intr-adevar nu poti intelege matematica, si ai inclinatii mai ales spre romana si limbile straine iti recomand sa alegi stiintele sociale, altfel REALT SCRIE PE TNwinking

| anyshor explică (pentru ywy97):

Mersi! m-ai ajutat mult` kiss

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ce legătură are liceul pe care-l faci cu ceea ce vei deveni tu mai târziu?

| Minks a răspuns:

Exista 99% din sanse sa nu ajungi niciodata ceea ce te-ai pregatit in liceu.

| madu1295 a răspuns:

Mai, la S. S e simplu, de aia unii il considera cel mai tare profil; poti iesi psiholog, avocat! Dar mai e si filologia-uman, unde e la fel de usor, si poti foarte usor sa intri le Drept. Bine, asta e cel mai indicat pentru facultatea asta. Acum nu stiu, cum vrei tu. Daca vrei o provocare, iti recomand Mate-Info, daca ceva limbi straine, romana, istorie, iti recomand filologie, iar ceva mai simplu, S. S! Cum doresti. Este alegerea ta! Succes.

| anyshor explică (pentru madu1295):

La filologie si mate- info in nici un caz nu vreau sa dau... in primul rand nu prea ma pricep la limbile astea straine si in al doilea rand nu stiu mate, adica nu indeajuns! laughing mersi mult pentru parere! :*

| Numb a răspuns:

Buna...pai stiinte sociale chiar e ok profilul... poti sa dai la drept, psihologie,istorie, geografie, profesor de romana cam astea. Succes!

| Shark08 a răspuns:

Buna!
Nu conteaza ce spun alti daca tite iti place stiinte-sociale poti sa te bagi sa nu asculti pe nimeni pe tine trebuie sa te asculti.Pa
Funda plz!

| nynytza a răspuns:

Eu cred ca este bun.dar oricun nu prea are mare importanta pe ce profil te duci la liceu. conteaza pe ce te duci la facultate.