| anonim_4396 a întrebat:

As dori ca aceasta intrebare sa ramana la categoria "Stiinta si Filosofie".
Ce parere aveti despre acest site?
Ce parere aveti despre datele care ne sunt prezentate pe acest site?
http://www.worldometers.info/ro/

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

E un fel de "Stiati ca..." live despre oameni insa cifrele sunt aproximative si departe de a fi reale.

| Arthur a răspuns:

Interesant! Puţini dintre noi sunt din păcate interesaţi de aceste realităţi iar dintre cei care le cunosc puţini le şi înţeleg. Dintre cei care le înţeleg şi mai puţini au posibilitatea să facă practic ceva în sensul pozitiv al lucrurilor.
Adevărul este că stăm călare pe un dispozitiv exploziv pe care noi l-am construit şi amorsat din păcate, unii în mod conştient dar nepăsători legat de consecinţe, alţii în mod inconştient, orbi ne uităm în toate direcţiile univrsului pândind ameninţări apocaliptice dar nevăzând pe ce bombă călătorim prin univers.

| Skylar a răspuns:

Doar niste cifre inserate aleeatoriu...trebuie sa fii cretin ca sa iei ca atare ce e acolo

| Inferno a răspuns:

Exact ce am mai spus, suntem doar niste simple numere.

| sabin89 a răspuns:

Am o parere proasta despre site. Se mira cum sa mai descurajeze oamenii si sa le taie pofta de viata. Ne arata acolo, ca la contorul de energie electrica, cat de rapid mor oamenii si cat de repede se nasc altii. Pai asa am ajuns? Sa fim contorizati ca niste simple obiecte de consum?

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Da, asa am ajuns.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru sabin89):

Eu cred ca e interesant.

| Hombre a răspuns (pentru sabin89):

Ha ha ha, sefe fugi la God, nu esti inca pregatit de realitate.

| WR104 a răspuns:

O gluma.

| TheStory a răspuns:

Sunt reale, dar face cineva ceva pentru asta, sa incerce sa schimbe acele cifre. Africa este prima la natalitate, iar Europa ultima, ar trebui sa ne ingrijoreze asta pentru ca nu vor mai exista oamenii care sa produca ceva si pentru ceilalti va fi ceva de genul fiecare pe cont propriu. Daca nu se schimba ceva am putea devenii si noi doar niste cifre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Sunt reale.

| Catharsis a răspuns:

Părerea mea nu mai contează. Cifrele spun prea multe...

P.S.: Nu sunt funde pentru postări? Aceasta merită. happy

| Catharsis a răspuns (pentru Catharsis):

Abia acum am descoperit că se pot da note. 10!

| inaescu a răspuns:

Real si in timp real? big grin
Ar fi interesant de aflat cum monitorizeaza in Romania. laughing
E o gluma.