| Liviucu a întrebat:

As vrea sa stiu si eu, ce inseamna cand visezi pe cineva in exces? Am o luna de zile de cand visez seara de seara o persoana anume.

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Cred ca doar te gandesti prea mult la acea persoanahappy

| Liviucu explică (pentru LolaLollita):

Nu. N-o iubesc si nu mi-e dor de ea. Stiintific vorbind, nu inteleg ce poate sa insemne asta.

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu cred ca tu esti de vina. Visele vin si din multimea gandurilor. Daca te culci cu gandul la ea?!

| Liviucu explică (pentru EmaS):

Nu, nu ma culc cu gandul la ea. Poate daca as reincepe sa merg la Biserica mi-ar face mult bine. Nu am fost de 1 an...

| EmaS a răspuns (pentru Liviucu):

Aha! Deci recunosti ca trebuie sa refaci legatura cu Dumnezeu!

| Liviucu explică (pentru EmaS):

Sunt cat se poate de constient. Macar atat...

| EmaS a răspuns (pentru Liviucu):

Si ce ai de gand sa faci cu viata ta? Ai de luat o decizie foarte importanta.

| Liviucu explică (pentru EmaS):

Pai, obligatoriu la fiecare sfarsit de luna am sa merg, in ultima duminica. Apoi, cu celelalte lucruri de care eram dependent incerc din rasputeri sa le dau incolo...

| EmaS a răspuns (pentru Liviucu):

Cu vointa si cu ajutorul lui Dumnezeu vei reusi. daca tu faci un pas, El va face doi. Domnul sa te ajute.

| Liviucu explică (pentru EmaS):

Ce religie sunteti?

| EmaS a răspuns (pentru Liviucu):

Sunt neoprotestanta. Ma rog pentru tine.

| Liviucu explică (pentru EmaS):

Multumesc.

| EmaS a răspuns (pentru Liviucu):

Cu mult drag.

| dragos9234 a răspuns:

Te gandesti excesiv(constient sau inconstient) la aceea persoana.

| Delicacy a răspuns:

Tu eşti singurul care poate răspunde la asta.Nu are rost să-mi dau cu presupusul şi să spun de ce anume visezi pe cineva în exces.Tu eşti singurul care te cunoşti, îţi ştii greşelile, nevoile şi pe care numai tu le poţi rezolva.

| Hevnoraak a răspuns:

Ori iubești acea persoană, ori ți-e frică de ea, ori îți este dor de ea, etc.Chiar dacă tu dormi, subconștientul tău tot se gândește la persoana respectivă.

| cristi767 a răspuns:

Pai sub o forma sau alta, persoana respectiva te obsedeaza (o iubesti, iti este frica de ea, iti este dor, iti lipseste, etc.).

Visele nu sunt chiar aleatorii, sa zic. Reflecta ceea ce subconstientul tau "gandeste".

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns:

Inseamna ca nu te culci suficient de obosit laughing

| andrei182 a răspuns:

Un lucru e cert. E o vorba din batrani care spune adevarul : Se gandeste la tine. Poate si tu la ea, dar cu siguranta si acea persoana se gandeste la tine. Stiintific habar n-am. La ce ti-o folosi stiinta aici? Poate ca "ea" nu doarme noptile, si atunci mai circula o vorba : atunci cand nu dormi noptile esti treaz in visul cuiva. iar tu dormi prea mult si o visezi. mai stai si tu treaz sa te mai viseze si ea laughing

| Liviucu explică (pentru andrei182):

Bai sa stii ca ai dreptate. In unele nopti bat pariu ca ea nu doarme. Dar cand esti sub alt tip nu cred ca te mai gandesti la cel ce te viseaza colorand cai verzi pe pereti...

| andrei182 a răspuns (pentru Liviucu):

Nu ziceai tu ca n-o iubesti si nu ti dor de ea? Acum o visezi? bai tu o visezi, o iubesti, o urasti si iar ti-e dor de ea. Si iar o urasti. Asta e? Mai ales ca-ti apare si-n vis de-o luna neincetat, asta poate ca te framanta prea multe aminriri legate de ea, ramase abandonate.comunicati poate telepatic!
Cand e sub alt tip, du-te si trage-o afara de sub el si ia-o! Ia-ti o o luna abonament la o sala de forta!
Da, mie asa mi-a zis bunica-mea ca persoana visata se gandeste la tine ori o sa va intalniti intamplator.mie mi s-a intamplat.

| andrei182 a răspuns (pentru andrei182):

Ori poate tea obsedat candva chipul ei, parul, ochii, vocea ei si din cauza asta se intampla.

| Liviucu explică (pentru andrei182):

"Nu ziceai tu ca n-o iubesti si nu ti dor de ea? Acum o visezi?"

I really don't get the point of this phrase.

"bai tu o visezi, o iubesti, o urasti si iar ti-e dor de ea."

Unde am spus eu ca mi-e dor de ea? Si, mai ales, unde scrie ca daca visezi o persoana e doar pentru ca o iubesti? Poti visa si o persoana de acelasi sex, sau stiu eu, vreo baba tampita sa-ti faca farmece, etc. Sunt multiple cauze, eu vroiam sa vad ce parere aveti si nu sa mi se tina morala de viata. Cat despre luat sub ala, nu sunt genul de baiat iertator. In conditii extreme iert foarte greu, doar daca alta varianta nu am.

| andrei182 a răspuns (pentru Liviucu):

Gresit m-ai inteles. nu tin lectii de viata nimanui. Nici tie ca n-am de ce. eu am judecat din punctul meu de vedere. eu visez doar la cine-mi place, al ce iubesc. Toate celelalte-s cosmaruri laughing

| Liviucu explică (pentru andrei182):

De acord dar visele nu le alegem noi din pacate. Ca daca le-am alege, as vrea sa o visez doar pe Alexandra Stan. laughing Si intr-adevar, nu poti visa zilnic un obiect ci doar ceva la care vorba ta, te gandesti mult sau suferi, sau etc. Insa eu am trecut de etapele astea, de aia am pus si intrebarea. O fi legat de alte lucruri. Whatever...

| WhyNotBaby a răspuns:

Pai depinde. Daca este cineva care a murit atunci incearca sa-ti spuna ceva iar daca este o persoana pe care o placi e pur si simplu subconstientul tau.Iar daca este o simpla persoana:prieten/vecin...etc,depinde desigur si ce visezi, atunci poate sa fie un avertisment, ceva de genu'.