| myst a întrebat:

Ati renunta la tot pentru implinirea celei mai mari dorinte?

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Nu, pentru ca viata mea nu inseamna o singura dorinta implinita. In plus, e posibil sa imi doresc ceva ce nu va mai insemna TOTUL mai tarziu. Viata inseamna echilibru si decizii intelepte, nu renuntare de dragul a ceva.

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu cred pentru ca n-am la ce sa renunt.Principii n-am, caracter n-am, personalitate nici atit.Deci nu-mi mai ramine decit un mare gol pe care sa-l umplu.

| Amidepsi a răspuns:

Daca tot ce am mi-ar putea cumpara implinirea celei mai mari dorinte, da. Daca aceasta mare dorinta este marele meu scop in viata atunci dupa ce il implinesc nu voi mai avea nevoie de nimic, nici sa traiesc.Insa nu cred ca marele meu scop va fi vreodata realizabil pentru ca tot ce am e mult prea putin.

| Wøodenpints a răspuns:

Aş renunţa, dar problema este că eu nu am cea mai mare dorinţă.

| DyNo a răspuns:

Nu, pentru ca am mai multe dorinte, pe care le pot indeplini fara sa renunt la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă,,tot'' include şi principiile, Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare foarte frumoasa.
As putea renunta la toate lucrurile materile pt.indeplinirea dorintei, dar nu as putea renunta la iubirea parintilor, a iubitului meu.

Deci, as renunta la acel ''tot'', doar cu niste mari exceptii.

| TheDifference a răspuns:

Nu, nu as renunta. dar daca dorinta ta de exemplu ar fi sa ai totul? ai renunta la ce ai acum pentru a avea mult mai mult in viitor? fara sa stii sigur daca iti vei atinge scopul

| myst explică (pentru TheDifference):

Te apropii de esenta intrebarii...

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Depinde de ce dorintax dar si cum spune
nomoretears1111 ca viata inseamna echilibru

| hanzelik a răspuns:

Eu am renuntat deja la tot, pentru iubitul meu.

| Lorika a răspuns:

Nu, mai bine nu ai face asta chiar daca este tot ce ti-ai dorit vreodata.