| Sawarekh a întrebat:

Aud la tv, cum civili femei sunt ucise in Ucraina. Ca este de neconceput asa ceva.
Aud femei care vorbesc, ca barbatii care nu merg la razboi sunt niste lasi. Deci eu nu am dreptul sa traiesc? E ceva gresit ca refuz sa ma inrolez in caz de razboi, ca nu vreau sa mor?

Barbatii inca sunt considerati roboti care nu au emotii?
Suntem in 2022, noi nu evoluam? Un barbat moare la fel de usor ca si o femeie.

147 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru SatinEffect):

Bosorog este cand nu mai poti. Chiar si tu, chiar daca esti tanar, poti fi bosorog. Oricum este o jignire sa te adresezi asa cuiva. Parintii m-au invatat, in cei 7 ani de acasa, ca nu-i frumos sa razi de defectele fizice ale cuiva. Dar voi sunteti generatii care n-ati mai avut parte de educatie. Oricum, cel; or ce rad de batrani le doresc sa nu apuce. Atentie la limbaj!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Asta e! Din matasea broastei nu poti face haine. laughing

| darrio2007 a răspuns:

Ce obsesie? Se vede pe strada, baietica. Am un salon la o suta de metri de unde locuiesc si din 5 clienti 3 sunt baieti cu gleznutele goale. Cand ies de acolo au tenul mai ceva ca fundul unui bebeluș.

| SatinEffect a răspuns (pentru darrio2007):

Dar ce au gleznutele goale, ca nu inteleg? De ce te ingrijoreaza asa tare? Te excita?

| darrio2007 a răspuns:

Nu o fi cazul tau dar e bine sa te apuci, ca sa fii in trend. Hai ca te las acum. A iesit un baietas de la salon, si are niste gleznute waw! Si cred ca m-am indragostit de el. Ha, ha!

| SatinEffect a răspuns:

Ma amuza cum violeaza Salontanul butonul de raport rolling on the floor

| T0T a răspuns (pentru Emma30555):

Oricum nu vor fugi toți. Unii o să aleagă să lupte. Eu am unde fugi. Dacă dumitale nu ai, asta e altă mâncare de pește. Fiecare cum poate.
Chiar și așa, tot nu aș lupta nici aici. Aici, cum am zis, mai bine la pușcărie decât pe front. Sunt mulți care nu realizează ce e pe front. Măcar dacă citeau descrieri. O să realizezi că e mai bine închis decât pe front.

| darrio2007 a răspuns (pentru SatinEffect):

Imi este teama ca pe la 30 si de ani, vor merge in carucior. Daca la 0 grade sau chiar cu minus sta si tremura ca un caine in statia de autobuz. Dar e la moda, frate!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi ăia îți puneau pistolul pe masă și te puneau să pârăști ca să avansezi în funcție. Ăia care au fost turnători s-au înălțat și după revoluție. Grupul mafiot a rămas. Ne conduce și acum.

| SatinEffect a răspuns (pentru darrio2007):

A, deci tie iti e frica de niste friguț, mare bărbat. Ce să faci tu în armată? laughing Te uzi putin, te baga in perfuzie.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Doar regimul s-a schimbat (pe hartie), sistemul e acelasi, eu ma mir si in ziua de azi cum de i-a dus capul pe romani sa ne bage in NATO si UE, noi care eram lingaii rusilor, marionetele lor, dar e interesanta ciorba in care ne aflam, pe o parte ne vrem occidentali iar pe de alta parte tragem si cu Moscova, la fel si populatia, e o caterinca sinistra ce se intampla la noi.

| T0T a răspuns (pentru SatinEffect):

Cât o fi făcut el armata, îi garantez că prietena mea de 1, 50 știe să tragă mai bine decât el. Generația noastră cu problemele ei. Nici mie nu îmi plac toate cele. Dar de ce să refuzăm să vedem toate problemele? Nu doar cele care ne convin. Tot de ei am fost educați noi. Tot ei ne-au format. Și acum ne jignesc? Păi de ce nu ai reușit să formezi tânăra generație? E eșecul tău sau al nostru? Îți spun eu al cui e. Al mafioților turnători din generația voastră. A clanurilor mafiote care s-au menținut de după revoluție și care existau și în secolul 15 sub forma boierimii. Țara noastră prin tirani i-a mai pus la punct. Dar și ăia au fost trădați. Purtăm blestemul trădării. Iar voi nu ați făcut nimic împotriva nemernicilor. V-ați complăcut până v-au spus „serviciile" să vă complăceți în altă nenorocire.

| SatinEffect a răspuns:

Barbatii din plastilina vad ca se cred ce-i mai feroce pe aici laughing)))

| Drimmero a răspuns (pentru darrio2007):

Nu-i asa ca te duci pe front si te inarmezi mult mai bine si pentru cei cu gleznuta fina care nu apuca sa se inroleze? Pot conta si ei pe matale?

| darrio2007 a răspuns (pentru SatinEffect):

Plastilina e mai buna decat rahatul. Ca nu pute. Ha, ha!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Noi am mai fost proștii lumii. Ăia de la conducere sunt cum cred că le e lor mai bine. În al doilea război mondial am schimbat tabăra, ceea ce a dus la foarte multe crime de război. Tot pierzători am ieșit, doar că urâți și de nemți și de ruși. Ne-am dat cu rușii, iar ei ne-au furat tot ce au putut. Țăranii au fost supuși unei foamete care nu are rival în istoria noastră cunoscută. Au violat femei, iar moșnegii ăștia nu știu că și bunicii lor aveau o vorbă... „Erau nemții cum erau, dar rușii erau porci!"

| SatinEffect a răspuns (pentru T0T):

Asta ziceam si eu dar mi-a raportat Salontanul toate raspunsurile Generatiile noastre au iesit din mainile lor si se poarta ca niste victime in situatii create de ei. Critica niste tineri si rezuma abilitatile lor la niste fire de par de pe corp. Sa caute Lev Ulesov, model pentru Gucci, D&G si Givenchy care acum e paramedic in razboi si e mai util decat au fost darrio si salontanul la un loc toata viata lor. Daca vrem putem, dar trebuie sa si merite ca sa vrem

| darrio2007 a răspuns:

Ha, ha, viteazule! Cand o parai mitraliera la fundul tau, te duci inaintea mea in pamant.
Hai, o seara frumoasa, vitejilor!

| darrio2007 a răspuns (pentru SatinEffect):

Viteazule!

| Emma30555 a răspuns (pentru T0T):

Tu preferi sa fugi sau sa fii sclav. Eu ziceam ca daca toti gandeau ca tine acum o parte din planeta era sclavul unei parti mai puternice. Pana cand cei slabi se revolta si nu mai accepta. Eu iti arat ca fara oameni curajosi, fara lideri, fara oameni puternici nici tu azi nu mai aveai unde sa fugi, asta daca toti ar gandi ca tine. Ideea e sa vezi un pic mai pe larg aceasta poveste. Ca tine sunt multi

| Emma30555 a răspuns (pentru T0T):

Ala de vine sa te cotropeasca de ce nu se teme? El nu poate muri?

| SatinEffect a răspuns (pentru Emma30555):

Ala e nebun.

| Emma30555 a răspuns (pentru SatinEffect):

Sau stie ca daca ti e frica lupta e castigata

| SatinEffect a răspuns (pentru Emma30555):

Ai merge la razboi?

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Sunt incomparabile situatiile dintre starea de pace si cea de alerta cand esti atacat, intervin alte instincte acolo, asta nu vrea lumea sa inteleaga, gandirea la rece cu cea la cald sunt diferite, cu siguranta daca i-ar fi familia amenintata si ar avea ocazia sa omoare pericolul o va face.

| Emma30555 a răspuns (pentru SatinEffect):

Nu stiu, probabil doar daca mi s ar parea singura optiune, depinde si cata ura ai. Nu sunt de acord cu razboiul

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Brizbriz):

Legea e mai veche decat mandatul lui.

Plus, legea vrea sa fie o oprire a propagandei ruse in Ucraina. N-are nimeni nimic cu romanii.

| T0T a răspuns (pentru Emma30555):

Nu o să gândească niciodată toți ca mine. Uite discuțiile contradictorii de aici. De acolo și vorba „dacă nu existau proști, nu existau nici bogați". O adaptez.

| T0T a răspuns (pentru Emma30555):

„Ala de vine sa te cotropeasca de ce nu se teme? El nu poate muri?"
Ba poate. E unul spălat pe creier de sistem. Practic se omoară ființe umane, ca chiorii, pentru niște interese meschine. Și ăla care vine să omoare e la fel de păcătos. Eu nu aș omorî pe nimeni, fie că e să asupresc, fie că e să apăr bogățiile unora. În cel mai rău caz, aș omorî atunci când viața îmi este direct pusă în pericol.

| VeteranuI a răspuns:

Bine le face