| pudi a întrebat:

am doua intrebari...
1. Voi credeti ca in 2010 va fi sfarsitul lumii?
2. Credeti in teoria lui evolutiei sau a creatiei?

26 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Prefer sa nu discut despre sfarsit, nestiind nimic concret in legatura cu venirea sa, sunt doar simple plasmuiri ceea ce se spune la tv. Numai Dumnezeu stie acest lucru. Sunt de partea teoriei creatiei.

HepHap
| HepHap a răspuns:

1. Nu.

2. Evolutionismul teist.

| AvalohAlyn a răspuns:

Un asa zis sfarsit al lumii se spune ca ar fi in 2012 nicidecum in 2010.
In teoria evolutiei nu cred, are ceva erori, cred cu toata taria in teoria creatiei.

| danut a răspuns:

"annie a răspuns: 1.Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii(cu exceptia lui Dumnezeu), de fapt Biblia spune ca niciodata nu vor disparea oamenii, planeta si Dumnezeu."
Imi pare rau dar tu n-ai urmat sfatul pe care il dai de a cerceta Biblia, sau poate esti mai Apostol ca Apostolul Petru care spune CLAR in "2 Petru 3, 10. Ziua Domnului însã va veni ca un hot. În ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile ceresti se vor topi de mare cãldurã, si pãmântul, cu tot ce este pe el, va arde."
Intradevar Dumnezeu si oamenii nu vor pieri niciodata, dar daca vei sustine in continuare ce ai scris mai sus sigur nu vei fi printre cei care nu pier.

| Duhovnicul a răspuns:

1. Si eu am auzit tot de 2012 nicidecum 2010, s-a reprogramat? thinking Dar tot nu cred ca sfarsitul lumii are o data exacta cu atat mai mult o data stiuta de om.
2. Da, teoria evolutiei in momentul de fata pentru mine personal mi se pare mult mai plauzibila

| Gospell a răspuns:

1. Nu cred ca in 2010 va fi sfarsitul lumii
2. Cred in teoria creatie.

soothe
| soothe a răspuns:

Si noi credeam ca am lamurit deja lucrurile astea! happy

| zorialbi a răspuns:

1. Numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii.
2. In teoria creationista.

| ZoeyMe a răspuns:

1.Nu.La nu stiu ce religie a spus ca in 2004 va fi, iar aceia s-au imbracat in alb, si-au vandut casele si tot ce au avut si s-au rugat, dar nu s-a intamplat nimic.
2. A creatiei

| campanario a răspuns:

Nu cred ca in 2010, o sa vina sfarsitul lumii.De unde cred : pentru ca nici Fiul nu stie cand va fi ci doar Tatal.Cauta in Biblie (Matei capitolul 24 versetul 36 )acolo scrie.In teoria evolutiei iar nu cred, si asta pentru ca eu cred mult in Dumnezeu. Dumnezeu a facut OM nu maimuta. Si daca tot se discuta despre sfarsitul lumii, unicul lucru' care ar trebui sa il facem e sa ne rugam, si sa ne corectam pentru ca viata este scurta, si la venirea lui, vai de pielea noastra va fi, exceptie facand unii.Parerea meawinking

| stefangeles a răspuns:

Poate eu unu am gustat putin din placerile vietii deci mor fericit laughing) oricum murim deci ce conteaza daca e acum sau peste mai multi ai tot langa amici viermisori ajungem laughing fii fericit ca traiesti si fa ce-ti place findca daca vine apocalipsa laughing)

| annie_9752 a răspuns:

1.Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii(cu exceptia lui Dumnezeu), de fapt Biblia spune ca niciodata nu vor disparea oamenii, planeta si Dumnezeu.Acel "sfarsit al lumii"este de fapt Armaghedonul, adica momentul in care o mare nenorocire va"lovi" Pamantul si va veni Judecata de Apoi.De aici e foarte mult de spus, dar daca iti doresti sa aflii mai multe poti sa consulti Biblia!

2.Categoric,a creatiei.Sunt atatea prapastii in care se prabuseste teoria evolutiei, incat iti dai seama ca nu are niciun fundament, sau poate doar gandirea specific umana, capabila sa dea nastere unor controverse care, nu dupa mult timp, fac inconjurul lumii si trezesc indoieli in sufletul unor oameni.

O zi buna!

| unikat a răspuns:

1.prostie
2 tampenie

deoarece si fiindcalaughing nu ar trebuie sa va mai chinuititi capusoarele si asa expirate cu teorii care nici macar nu stiti de unde provin si ce legatura aveti voi cu elelaughing si nu va mai faceti griji ca o sa apukati sfarsitul lumii, ca la cum merge tara sunt sigur ca o sa muriti iniante de venirea apocalipseilaughing... fara suparare pentru nimeni dar intrebarile de acest gen sunt deja penale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Stiam de 2012...se pare ca telespectatorii fideli ai otv-ului si-au pierdut credibilitatea si au trebuit sa intoarca roata cu 2 ani.
2. Am studiat ceva din teoria evolutiei...continui sa cred in cea a creatiei, desi nu sunt foarte religioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din cate scrie pe net si la tv cica va fi in 2012, sau in 2024,... da nu stiu daca ii adevarat, cand va fi sfarsit lumi, o sa ne dam seamalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooo, acum vine apocalipsa mai repede. Nu mai e 2012, e 2010. Aoleu. Murim acum. :-ss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar intrebarile astea doua? Pff.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2010 - AOLEU asa repede! da nu mia-m terminat planurile da stiu ce fac. fac imprumut la banca si etrec si ma distrez si cand termin ultimu leu o sa zic: gata doamne, poti sa ma iei
2 nu stiu, ma mai gandesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de credinte in evolutii sau creatii au fost oameni care s-au integrat in absolut si deci ne-au adus "vesti"pe care noi le-am perceput din viitor dar pentru ei nu au fost decit o citire clara acolo, atunci pentru ca mi-e frica sa folosesc termeni ca trecut, prezent sau viitor in moment ce au fost in stare sa fie deasupra timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unikat. zi si de raspunsuri ca sunt penale.inclusiv al meu ca, sa fiu al naibii daca nu-i de apreciat o privire exacta si destul de clara dar cam descreste nr.de clicuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2012. Universul se conduce dupa niste legi numite; Legile Kybalionului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum suntem in 2010 si s-a intamplat ceva?laughing

| andrei90tm a răspuns:

1 Nu
2 Nu stiu

| AndreutssaaTha a răspuns:

1.nu cica in 2012 va veni sfarsitul lumii si in 2011 vin extraterestri.
2.nu am idee.

| spanak3 a răspuns:

1.Nu
2. A evolutiei

| alexandra_4187 a răspuns:

1Asta este o prostie nu te supara!
2Teoria evolutiei...creatia dar oameni de stiinta au spun ca am evoluat dim maimute si cred 100% ca am fost creiati