| Crisstinayy12 a întrebat:

Am o patura si daca ma ating de ea ma curenteaza si se vad licurici neon pe ea. Si electrocuteaza foarte mult, mai ales daca fac ceva dur cu viteza mare. Iar licuricii aia neon sau liniile apar de mai multe ori, mai ales cand o frec.
Inainte nu facea chiar asa de rau, adica nu electriza, am incercat sa filmez licuricii aia dar nu se vad pe camera. Acum e ziua si nu se vede si nici nu mai prea electrizeaza. Imi explica si mie cineva si cum as putea sa o fac sa se electrizeze si sa se vada neonii aia mai tare ca este interesant?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

E patura electrica? daca da, scoate-o din priza si nu o mai folosi, este defecta si nu are rost sa iti risti viata sau sanatatea!

| Crisstinayy12 explică (pentru Simpatic):

NU E patura electrica e normala

| Simpatic a răspuns (pentru Crisstinayy12):

N-am intalnit un asemenea efect puternic la o patura obisnuita.

| Crisstinayy12 explică (pentru Simpatic):

Cred ca este subtira din lana. Ieri am frecat -o de telefon si nu lumina, iar acum in partea cu camera se vad lumini rosii cand deschid telefonul... dar nu mereu, si sunt speriata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Arunca o ca e defecta, si cumpăra ti alta.

| sierra1 a răspuns:

Arunc-o dacă vrei să mai citești și mâine ce mai e pe TPU

| Alverto a răspuns:

Trebuie sa o arunci, daca nu vrei sa te trezești mâine altundeva decât în pat laughing

| Crisstinayy12 explică:

Nu e patura electrics

| JulyDreams a răspuns:

Sper ca vorbesti de electricitate statica
http://www.oradefizica.ro/......imente.php
Daca e patura electrica si te curenteaza nu o mai folosi.

| Ioana1312321 a răspuns:

Dă cu vopsea.In orice caz pătura trebuie aruncată