| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp aud niste sunete din podul casei mele. Ele seamana cu niste obiecte aruncate pe jos care produc sunetele. Ce credeti ca este si ce ar trebui sa fac? Trebuie sa mentionez faptul ca nu am 10 ani si nici nu e ceva din imaginatia mea.

11 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Probabil ai sobolani prin pod, si probabil mai darama si ei ceva cand se plimba pe acolo.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pot fi ceva pisici care de regula le place sa cotrobaie prin tot felul de locuri, nu trebuie sa-ti fie teama.

| octav005 a răspuns:

Soareci poate sa fie

| Rocsid a răspuns:

Eu am avut o bufnita cu doi puiuti in pod..La fel se auzea si la mine pana intr-o zi cand am vazut mamica ca se furisa in pod.Cred ca mai scapa soricei sau ce aducea puiilor de mancare.

| Stell99 a răspuns:

O vizita la psihiatru ar fi un ajutor enorm pentru tine.

| KiszMy a răspuns (pentru Stell99):

La tine problema nu este în pod, ci la mansardă.

| Stell99 a răspuns (pentru KiszMy):

Cred ca la tactu este problema..Si-a dat drumu in gaura gresita si asa ai aparut tu laughing)

| AleexisViol3t a răspuns (pentru Stell99):

Ce pot sa spun...cel mai inteligent raspuns pe care l-am auzit pana acum. Daca esti încuiat la minte si nu poti raspunde la o intrebare, mai bine taci!

| KiszMy a răspuns:

Pot fi șobolani, vreo pisică sau vreo pasăre nocturnă (bufniță, cucuvea) care s-a adăpostit acolo

| litere123 a răspuns:

De ce nu te duci in pod sa vezi ce se intampla.Pot fi niste pisici sau altceva, dar nu trebuie sa iti fie teama ca doar e la tine acasa.

| BeudeanBogdan a răspuns:

Se mai aud sunetele? Foarte ciudat, lq fel e si pa mine de 2 ani,
Uneori mai rar alteori mai des.
Țin sa Menționez ca podul e închis ermetic, izolație sub țigla, geamuri termopan închise, șoareci nu sunt.