| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Mă simt foarte Ciudat.
Fiindcă am greşit de multe ori față de o persoană,
Adresându-i cuvinte "Urâte".

De fiecare dată când mă enervam.
Îi spuneam acele cuvinte,
Iar apoi îmi părea rău.

Şi nu ştiu Csf.
Mi-e Dor De Ea!

Voua Vi S-a întmplat Vreodata Chestia asta?
Daca da - Vreau să Argumentați!

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Fa o vizita scurta persoanei.
Cu pretextul ca "ai umblat in apropiere si ai venit sa vezi ce mai face" - daca te pofteste inauntru sau mai sta ce vorba cu tine, cel putin - ii poti spune persoanei "Ti-am dus dorul in acest timp cat nu ne-am intalnit. Imi aduc aminte ce atitudine urata am avut fata de tine cateodata, ceea ce imi deranjeaza foarte mult amintirile mele frumoase cu tine. Vreau sa-mi cer scuze pentru comportarea urata care am avut, te rog sa ma ierti pentru acele momente. As dori sa sterg acel trecut urat si sa ma revansez daca voi avea ocazia!"

Dupa o asemenea declaratie de "mea culpa" ai toate sansele sa fii iertat pe loc.

Daca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine, atunci poti trimite prin posta o asemenea declaratie. Daca o citeste, poate vei avea o sansa. Daca nu, asta e, macar vei avea sufletul un pic mai impacat.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, mi s-a întâmplat ceva de genul dar nu eu eram cel ce greșea iar când mă călca pe nervi reacționam prin cuvinte de genul. Până la urmă am terminat-o și nu regret un moment asta.
Dacă tu crezi că ai greșit și ți-e dor de ea, revanșează-te, repară situația.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

E greu sa ma revansez.
Ea e Îndărătnică şi Capricioasă.
Dac-o "Răneşti".
E foarte greu să găseşti un Remediu Al Toleranței.

Eu vreau să mă-mpac cu ea.
Dintr-un Simplu motiv - Faptul că m-a "Uns pe Suflet", Atunci când mă simțeam Rău.

Asta mă cel mai tare.
C-am "Rănit" Pe cineva care mi-a fost de folos in momentele grele.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

"Am rănit pe cineva care mi-a fost de folos in momentele grele."

Ce băiat nerecunoscător ai fost... straight face

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu trebuie să încerci. Dacă vezi că nu merge, treci peste, n-ai ce să faci.

| OldSoul a răspuns:

Nu mi s-a intamplat.
La nervi ma pot controla destul de bine, iar daca spun ceva spun ceea ce cred nu vorbe in vant. Si oricum ar fi imi asum ce spun, imi asum si pierderile.
Pana la urma viata este despre noi, nu despre ceilalti.

| nicknamealb18 a răspuns:

Da,uneori cand esti nervos spui chest pe care nu realizezi.Cel mai bine este sa fi calm si sa ii spui ca ai fost doar nervos