| VoicaMircea a întrebat:

Buna TPU voi credeti ca a juns Neil Armstrong pe luna in 1969 si daca ar putea vreun om sa ajunga pe luna?

15 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

"voi credeti ca a juns Neil Armstrong pe luna in 1969 si daca ar putea vreun om sa ajunga pe luna?"

dupa Apollo 11 (1969) au fost inca 5 aselenizari pe luna, ultima fiind in 72. mai raman niste multe misiuni dinaintea celui din 1969. Apollo 8 de exemplu a orbitat luna de 10 ori in 1968 inainte sa se intoarca pe pamant. si sa nu uiti de programul lunar rusesc, care a trimis mai multe sonde pe luna in anii 70. Rocile lunare aduse atat de rusi cat si de americani arata o compozitie aproape identica, aratand clar ca au fost colectate de pe luna. Nu tot ce vezi pe televizor se mananca. cei care se lasa convinsi de argumente de genul 'de ce nu se vad stelele pe luna" sunt naivi
http://en.wikipedia.org/wiki/Luna_16

| relian a răspuns:

Din intrebarea ta deja se pare ca ai si spus ca nu a ajuns, odata ce spui daca vreun om o sa ajunga.Deci din start ai spus ca na ajuns deocamdata.Acum daca or sa ajungem pe Luna om vedea.Eu personal cred ca omul inca na ajuns pe Luna.Se chinuie, se straduie sa faca asta inca.Asa povesti si basme si Jules Verne a scris.Nu trebuie sa luam de bun orice apare la TV, in ziare si asa mai departe.

| Wøodenpints a răspuns:

Îmi pasă dacă a ajuns sau nu pe lună? Cu ce mă încântă/afectează/ajută asta?

| WhatheWow a răspuns:

Nu măi conspiraţionistule, nu a ajuns nimeni pe Lună, nu avem nici stație spațială, nici sateliți de comunicații, nici sonde pe Marte iar telescopul Hubble e de asemenea o gogomănie.
No, acum ești fericit?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru WhatheWow):

Totul este in subteran, pe acolo vine semnalul laughing

| WhatheWow a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Eu nu știu cum există asemenea gândiri. Când americanii se bateau cu rușii pentru cucerirea spațiului cosmic nu gândea nimeni că aselenizarea e trucată și în special rusii care știau cu adevărat ce se întâmplă.
Dar ce să mai vorbim; pentru unii orice zboară se mănâncă! laughing

| Terente20 a răspuns (pentru WhatheWow):

Adica vrei sa spui ca nu al qaeda a deturnat 4 avioane 747, folosindu-se de sishuri ascunse in ochelari? fiind doar un pretext de razboi contra irakului ca sa ii sece de petrol?! ce om...mai uita-te la discovery frate, poate mai inveti si tu cate cevawinking

| WhatheWow a răspuns (pentru Terente20):

Tu nu știi nici să citesti prietene; parcă vorbeam de mersul pe Lună, nu de 11 Septembrie.
Și apropo, la cei 13 ani ai tăi ar trebui să știi că, chiar și pe Discovery nu tot ce zboară se mănâncă. Baftă!

| Terente20 a răspuns (pentru WhatheWow):

Wow...am dus sarcasmul cat de departe am putut si degeaba. porti numele ala in mod ironic, sa inteleg.

| Hombre a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu-l contrazice pe tampit, incurajeaza credinta lui si pune-i tarnacopul in mana sa sape pana ii sare capacele ca asta e menirea lui, oricum progresul il asigura ceilalti.

| WhatheWow a răspuns (pentru Hombre):

laughing

| TURCUL0001 a răspuns:

Nu a ajuns si nu va ajunge nimeni nici o data pe luna.

| roxystomp a răspuns:

Uneori ma gandesc ca traim intr-o adevarata minciuna si singurul lucru adevarat este faptul ca pamantul e rotund. Lumea poate fabula, poate inventa. Inregistrarile pot fi casete, imaginile poze editate iar povestea lor un adevarat basm. Tine minte ca lumea mereu minte si de obicei nu poti avea incredere in ea. Adevarul pur nu exista caci "omul" intotdeauna infloreste in ceea ce zice.(Ma rog acum intram in alt subiect).

In schimb exista si momente cand cred ca tot ce se spune in subiectul asta(numai cu dovezi intr-adevar) poate fi adevarat.

In concluzie: totul e la latitudinea si gandirea ta!

| Skit333 a răspuns:

A ajuns da inregistrarea aia cu

| overburn a răspuns:

De ce n-ar putea?