| sophia77 a întrebat:

Buna,trebuie sa fac pentru scoala un proiect despre zei(mai exact despre Hades, Persefona, Selene, Artemis, Hermes si Ares), dar nu stiu ce as putea face. Aveti idei?

1 răspuns:
| NonZarek a răspuns:

Poți începe cu descrierea numelui fiecăruia, simbolul, de ce este acel simbol etc.

Apoi poți sa scrii despre fiecare în parte o întâmplare, un scurt istoric, povestești despre fiecare, ce a făcut, care copii a avut etc.

Cam asta poți scrie despre zei, simbolul lor, istoricul, cum arata și peste ce domnesc de ex poseidon: zeul mării.