| corina_4591 a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte? Dar in reincarnare?

Răspuns Câştigător
| StelutaDintreNori a răspuns:

Nu cred ca exista reincarnare sau o viata dupa moarte. Desi as vrea sa existe reincarnarea big grin. Nu cred pentru ca nu sunt prea religioasa, cred doar in ce consider ca ar putea fi adevarat. Viata dupa moarte, dupa parerea mea, e doar un incurajament pentru oameni ca sa poata depasi frica de moarte.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E o mare diferenta intre viata dupa moarte si reincanare.Prima se obtine dupa Judecata de Apoi iar ce de-a doua nu apartine crestinismului ci budismului

| Arthur a răspuns:

Dupa religia ortodoxa, sufletul e nemuritor.
Viata aceasta nu e decat o pregtire pentru cea de dincolo, cea vesnica.
Dupa religia budista, ne reincarnam dupa moarte in orice alta fiinta sau vietate.

| juniper a răspuns:

Exista viata dupa moarte, altfel de ce sunt atatea povesti legate de fantome? Deci exista.

| zorialbi a răspuns:

Fiecare suflet este unic si nemuritor, asa a fost creat de Dumnezeu. Dupa ce murim vom fi judecati si se va hotari unde vom merge, in rai sau in iad. Deci cred in viata de dupa moarte si nu cred in reincarnare.happy

| Deea a răspuns:

Eu cred in reincarnare