| pumpkinky a întrebat:

Exista si credeti in reincarnare?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

As vrea sa existe. Sper sa existe viata dupa moarte, chiar daca e reincarnare sau altceva.As vrea ca constiinta si constienta sa nu se opreasca la moarte.

| SG1995 a răspuns:

Nu, și nu.

| raMLesS a răspuns:

Nu, nu cred, dar ar fi foarte interesanta, gandeste-te si tu, o data la 70-80 de ani sa te nasti din nou si sa fi alta persoana, sa arati altfel, sa traiesti din nou... ehh.

| HadesSs a răspuns:

Nu s-a reincarnat nimeni sa ne dovedeasaca lucrul aceasta laughing)

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nici vorba

| BadAngel3 a răspuns:

Sincer, eu cred in reincarnare.
Insa nu pot spune bine definit de ce. Doar ca nu cred intr-o viata de apoi in care ori ardem in iad, ori ne bucuram in rai. Ci cred ca tot aici ajungem, pana la urma.
Insa in acelasi timp, nu pot confirma ca e adevarat. As minti, probabil. Si nimeni nu o poate face, oricat de sigura ar fi acea persoana pe ea. E doar o teorie sau/si o simpla parere mai mult sau mai putin semnificativa.
Pentru ca si chiar daca ar exista asa ceva, nu poate confirma nimeni asta, din simplul fapt ca nu-ti poti aminti nimic de o viata anterioara. Ci doar cea din prezent si cam atat.
Fiecare alege ce sa creada si e perfect ok.
Desi se mai spune ca mai poti visa din ceea ce ai fost inainte de a fi tu cel din prezent, doar ca nu ne dam seama. Sau ca mai sunt persoane (foarte rare, ce-i drept) care exclama ca au cateva ramasite de amintiri.
Poate mint, poate nu. Nu poti crede tot ce vezi pe net si ce-ti spun ceilalti.

| pumpkinky explică:

Hadess pentru ca nu ai cunoscut tu pe cineva care s-a reincarnat aia nu inseamna ca nu a existat cineva care chiar a facut-o, viata dupa moarte exista zic eu, corpul moare, sufletul ramane mereu viu

| SG1995 a răspuns (pentru pumpkinky):

Ca să dovești asta ar trebui întâi să dovedești o realitate parapshică. Ups, nu poți.