| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate stele sunt in galaxia noastra?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Vizibile (cat a putut omul sa vada cu cele mai performante utilaje) in spatiu sunt aproximativ 400.000 de miliarde de galaxi cu aproximativ 1000 de miliarde de stele per galaxie. Sunt date tehnice date de catre specialisti astronomi (probabil doar unii dintre ei).

| juniper a răspuns:

O infinitatea de stele sunt

| yadora a răspuns:

Daca ai un ic de timp liber inumara-le si ne zici si noua ...ca de atat munca eu vad doar steleele mele din fata ochilor!

| cioko19 a răspuns:

179400032300batting eyelashesatatea sunt.cu nici o stea in plus sau in minus, promithappy

| sorin a răspuns:

Suficiente.

| scootsie a răspuns:

Daca le poti numara tu, te rog sa-mi spui si mie...

| starchewer a răspuns:

Ai microscopu la tine ...treci pe plaja si numara firele de nisip si aflii xD ....sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca ai vrea sa stii. dar tu ai avut cumva cosmar noaptea trecuta de vii cu o asemenea intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multe...miliarde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproximativ o suta de milioane de stele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca sunt mai multe de 1000 de miliarde de stele asta este propunerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

4000000 milioane stele sunt

| emaikala a răspuns:

Iti zic eu ca tata lucreaza la NASA in America sunt 12035564584521 de stele in galazie