| Steregoi a întrebat:

Si savantii au o credință sau "cred ca", chiar daca ei nu cred ca Dumnezeu exista.

https://www.descopera.ro/......lea-lactee

Nu ştim câte stele sunt în Calea Lactee

"Satelitul Gaia al ESA a găsit un miliard de stele în galaxia noastră, iar savanţii cred că numărul reprezintă 1% din total."

Ce credeți?

2 răspunsuri:
| SingPlicti a răspuns:

Despre ce?
ca savantii nu cred dar cred?
sau cate stele sunt in calea lactee?
nu cred nimic despre astea caci nu ma ajuta pe mine la nimic.

| Steregoi explică (pentru SingPlicti):

Au si savanții o credință ca "numărul reprezintă 1% din total."
Daca ai știi cum sta treaba la Religie...

Uite cum sta treaba la secțiunea Religie. Vine cate un om credincios sincer sa puna întrebări despre Dumnezeu si e asaltat imediat de autopretinsi "savanti" inchipuiti prefacuti necredincioși si pana să-și dea seama ca sunt dispute mari la aceasta secțiune rămâne cu impresia ca a fost batjocorit sau ridiculizat in loc sa i se răspundă la întrebare.