| anonim_4396 a întrebat:

Care ați vrea să fie ultimul vostru cuvânt? Presupunând că după ce ați rostit cuvântul trebuie să mai spuneți ceva,știind că veți muri,rostind un alt cuvânt,ce ați face? Ați rămâne superficiali înaintea morții și,urmând egoismul aproape inexistent,ați alege să așteptați moartea fără a mai vorbi, transformându-vă ultimele gânduri într-o autoanaliză bolnavă, ori ați ignora manifestarea propriei ființe și ați spune tot ceea ce ar trebui spus?

Nu știu dacă întrebarea mea este potrivită pentru acest site.Este o simplă curiozitate. Speram să găsesc ceva la care să meditez și mi-a trecut asta prin cap.
Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns/răspunsuri!

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ultimul meu cuvânt?
"Andra..."
Asta în momentul de față.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nu pot fi altfel decât încântată de răspunsul tău. Ceea ce mă fascinează însă este obiectivitatea și realismul punctului tău de vedere.Astfel, înțeleg faptul că ți-ai modifica alegerea în funcție de circumstanțe.
Mulțumesc mult pentru răspunsul tău! ^^

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci pentru apreciere dar nu trebuie să fii fascinată. Lucrurile pe care le-ai spus despre răspunsul meu este normal să apară și la alte răspunsuri.

| hypothesis a răspuns (pentru T0T):

E rau sa fii fascinat de lucruri care ti se par fascinante? De ce nu trebuie sa fie? Ai vazut Einstein, baiat destept, dar tot aprecia lumea superficiala.

| T0T a răspuns (pentru hypothesis):

Nu am spus că este rău am spus că nu ar trebui, în acest caz cel puțin. Așa poți să apreciezi mai ușor calitatea unor lucruri și să privești mai departe.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Pentru unii ultimele cuvinte au fost "liber dreapta", pentru tatal lui Bula a fost "nu mai zgaltai ma idiotule scara".
Depinde de caz la caz.

| Drolja a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

M-ai făcut să râd. Poftim un pupic
*muah*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am tot vazut tot felul de raspunsuri la intrebari de genul ' ce ai face daca ai afla ca mai ai de trait doar o zi?'. Problema e ca si la intrebarile alea si la intrebarea ta, chiar daca ar vrea cineva sa dea un raspuns serios, una e sa stai linistit pe canapea si sa te gandesti ce o sa faci cand o sa mori candva si alta o sa fie cand o sa se intample cu adevarat.