| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate :

Presupunand ca esti femeie si dai nastere propriei tale clone... Dupa ce nasti, intri sau nu la categoria "propriul tau parine"?

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cam da, teoretic, dar parerea mea este ca cine a inventat clona nu e intreg la minte.

| Mădă0611 a răspuns:

Hm, fiind la religie, bati undeva, dar nu imi dau seama unde laughing

Si raspunsul simplu: nu (zic eu). O fi clona identica mie, dar eu nu sunt ea, suntem 2 persoane identice si diferite in acelasi timp.

| Mădă0611 a răspuns:

laughing Crestinii si basmele lor. Chiar ca e tare inventia, si logica: Iisus e propriul lui tata si dumnezeu l-a dat pe fiul sau pentru iertarea pacatelor noastre, adica pe Iisus, care e dumnezeu, dar nu dumnezeu s-a sacrificat pentru noi, desi Iisus e dumnezeu, ci cel pe care il iubea cel mai mult, parte din el, daaaaaar parca pe noi ne iubea mai mult din moment ce l-a "sacrificat" pentru noi. Logic. In fine, tot "nu" ramane, pentru mine, acum depinde cum privesti, ca daca iti privesti copilul ca pe un alt tu, sau chiar un experiment, si nu ca pe copilul tau, poate ca te poti numi "propriul parinte", dar sigur nu esti deloc, la propriu. happy

| Dorugar a răspuns:

Depinde de cine te cloneaza!
Daca te cloneaza Dumnezeu ajungi sfanta nascatoare de Dumnezei.
In schimb daca te cloneaza Diavolul ajungi propria ta fica, exacta asa cum Isus Christos a ajuns propriul sau Fiu!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Înainte să ne fi născut, Dumnezeu a decis toate trăsăturile noastre neschimbabile, conform planului său, pentru viețile noastre – „Mâinile Tale m-au făcut și m-au zidit, ele m-au întocmit în întregime… Tu m-ai lucrat ca lutul…" Iov 10, 8 „Când nu eram decât un plod fără chip, ochii Tăi mă vedeau și în cartea Ta erau scrise toate zilele care-mi erau rânduite, mai înainte de a fi fost vreuna din ele" Ps. 139, 16

| asdfescu a răspuns:

Morcov