| RAY a întrebat:

Care ar putea fi cea mai buna modalitate de a avea un vocabular bogat in limba invatata?
invatarea cuvant cu cuvant prin google? adica flash cards?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Citind cărți în acea limbă.

| RAY explică (pentru Lioana):

Dar daca nu intelegi contextul nici nu stii ce citesti

Nach der Eskalation vor der Krim verkündet der ukrainische Präsident Poroschenko ein Einreiseverbot für russische Männer bis zu 60 Jahren. Was das für die Menschen bedeutet, zeigt ein Besuch in der Grenzregion.

intelegi ceva?

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Din intrebarea ta reiese ca cunosti limba si trebuie doar sa-ti îmbogățești vocabularul. Eu nu cunosc limba germana.

| RAY explică (pentru Lioana):

Dar draga mea ai spus ca trebuie sa citesti, ce sa citesti daca nu intelegi nimic, nici nu stii sa pronunti cuvintele