| fundita95 a întrebat:

Care credeti ca e cea mai revolutionara descoperire tehnologica din ultimii 3-4 ani? Dar stiintifica?
Descoperiri precum tehnologia crispr!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Funnymind a pus intrebarea buna
vrei tehnologica, stiintifica sau amandoua
ca iti dau una :D
acum 3-4 ani iti trebuia un rack cu 24 de bay-uri ca sa poti stoca 96TB raw (adica fara raid, plus raid (redundanta) mai scadea din storage)
acum a aparut un SSD de 100TB
https://www.theverge.com/......c100-100tb

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru mine VR este cea mai revoluționara descoperire tehnologica si SSD

| funnymind a răspuns:

Tehnologia implica știință. Ce vrei sa spui?

| Dinustok a răspuns:

Astia vor sa-L vada pe Dumnezeu insa Dumnezeu a spus ca nu poate omul cu stiinta lui sa scormoneasca totul si sa traiasca in acelasi timp.

| fundita95 explică (pentru Dinustok):

Pacat... pacat ca suntem in 2019 si inca mai existati

| RAY a răspuns (pentru Dinustok):

Steregoi da parca ai fost banat definitiv

| Dinustok a răspuns:

E foarte bine! Notiunea de pacat e legata de existenta Lui Dumnezeu. Pacat ca omul in loc sa creada se apuca sa scormoneasca si moare vrand sa-L vada neaparat pe Dumnezeu.