| AndrejO a întrebat:

Care e mecanismul psihologic al intimidarii? Mi se intampla de atatea ori cand intru intr-o incapere cu oameni noi sa fie intimidati instant de mine pentru ca sunt foarte mare, cu toate ca nu sunt agresiv in vreun fel in comportament cu ei.

26 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Ala din poza esti tu? laughing Te cred.

| AndrejO explică (pentru raMLesS):

Da, eu sunt. Tot nu m-am prea lamurit care e raspunsul totusi

| raMLesS a răspuns (pentru AndrejO):

Pai lumea se sperie, arati ca un personaj din filme, ca un urias cu care se lupta Conan aventurierul laughing
Foarte rar apare un om asa mare, normal ca se intimideaza lumea cand vede in fata lor un munte de om, de 2 metrii latime.

| AndrejO explică (pentru raMLesS):

Sunt constient de asta, lucrez in securitate si observ chestia asta, dar nu am vreun comportament agresiv cu ei in marea majoritate a timpului. Nu pentru ca sunt mare si am 200 de kile inseamna ca o sa ii iau pe toti la bataie.

| Uvox a răspuns (pentru AndrejO):

Nu mușchii si nici înălțimea. Pe mine nu m-ai intimida cu astea cu toate ca eu sunt mult mai mic in comparatie cu tine dar am o doza de inconștiență care ma face sa nu controlez uneori.
Este ceva in atitudinea ta. Sa nu uitam ca 70% din comunicare este non-verbală.
Poate postura si nu ma refer la statura, poate expresia facială, privirea, gesturile, tonul vocii samd. Conteaza si fizicul dar in final este o sumă de factori.

| AndrejO explică (pentru Uvox):

Cred ca fizicul conteaza mult in chestia asta. Una e sa vina un d-asta mic si prapadit sa se ia de tine, alta e sa vin eu.

| Uvox a răspuns (pentru AndrejO):

Asa este. Contează, cum sa nu?

| raMLesS a răspuns (pentru AndrejO):

Fizicul conteaza 100% aici.
Lumea s-a obisnuit ca cei mari sa fie agresivi, pentru ca majoritatea care erau mari, erau si niste nesimtiti si se comportau urat mereu, pe langa asta, mai bine de 90% din oameni n-au facut in viata lor un sport de contact, si d-aia se intimideaza, ca nu-s siguri pe ei si nu stiu cum sa reactioneze in astfel de situatii, dar mie nu mi-e frica laughing am cativa ani de lupte in spate.

| RAY a răspuns (pentru AndrejO):

Omul are prejudecati, judeca usor

| RAY a răspuns (pentru AndrejO):

Ai dreptate, ce inaltime ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Da-i bice la sala si se pare ca o sa te stie lumea doar de frica."

Cei despre care vorbesti nu se tem de tine pentru ca te duci la sala, probabil nici nu-si dau seama. Le e frica pentru ca esti foarte mare, marime care e data de cele peste 100 de kile de untura de pe tine.

| AndrejO explică (pentru anonim_4396):

Acum 2 ore | AndrejO explică:
Baietas, stai cuminte in banca ta. Fac sala si powerlifting de mai bine de 6 ani, fac la piept cu peste 250 de kg si indreptari peste 300. "100 kg de untura" laughing nu stii nimic, nici macar cate kile am. Sezi bland si nu te mai lua in gura pe aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce faci. Dupa spusele tale depasesti 150 de kile iar in poza se vede ca ai niste maini ca ale omuletului michelin si ca pielea de la subrat atarna pe langa banca aia.

| AlexDarius3 a răspuns:

Pffff... Şi eu care mă chinui să fiu ştiut de frică. Zici că eşti tu nenea ăla din poză? păi e logic ca lumea să se sperie de cineva mai musculos ca ei.

| AndrejO explică (pentru AlexDarius3):

Da-i bice la sala si se pare ca o sa te stie lumea doar de frica.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AndrejO):

Nu merge, am incercat.

| AndrejO explică (pentru AlexDarius3):

Mai incearca atunci.

| AndrejO explică:

Baietas, stai cuminte in banca ta. Fac sala si powerlifting de mai bine de 6 ani, fac la piept cu peste 250 de kg si indreptari peste 300. "100 kg de untura" laughing nu stii nimic, nici macar cate kile am. Sezi bland si nu te mai lua in gura pe aici

| EcceHomo a răspuns (pentru AndrejO):

laughing Că de nu, întinzi cele 100 kile de untură pe el şi-l mănânci?
Bă, untura nu te face mai deştept!
Poate doar cea de peşte.thinking

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Dar la pat rezista oare cu toata forta lui? daca nu are 20 de cm alina tot nu il accepta

| AndrejO explică:

Am si peste 200, dar nu e relevant. Am bratul mai mare ca piciorul tau probabil, asa ca sezi bland laughing

| raMLesS a răspuns (pentru AndrejO):

Ai incheietura mainii mai groasa decat piciorul lui, degetele mai groase decat incheietura lui laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Imi provoci sila.

Sa il stergi bine la fund pe Osânzilla asta dupa ce termini cu el, sa nu il lasi plin de bale.

| AndrejO explică:

Da, posibil laughing am 71 de cm in brat

| AndrejO explică:

Cred ca e suficient un pumn sa il bag in spital

| Dantone a răspuns:

Incearca sa-ti dezvolti simtul umorului, un zambet si o gluma mereu destind atmosfera.