| Udar a întrebat:

Care e rostul omului in univers?
Ce ar trebui sa faca omul pentru a fi Dumnezeu multumit?
Cum credeti ca a aparut pamantul, universu?
Ce parere aveti despre extraterestri?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca e sa raportezi omul la univers nu iti rezulta nimic.Noi suntem nimeni fata de infinitatea universului.Nici macar a miliarda particula dintr-un fir de nisip nu suntem.Pamantul a aparut in urma Big-Bangului asa cum afirma stiinta sau l-a creat Dumnezeu asa cum afirma religia.Adevarul e la mijloc, ca de obiceihee heeCat despre extrateresti... un lucru e clar, singuri in spatiu nu suntem.Insa de aici si pana a crea sute de filme cu omuleti verzi sau cu creaturi scarboase si a le numi extrateresti e cale lunga.Nimeni nu stie cum arata asa cum nici ei nu stiu cum aratam noi.Deci suntem chithee hee

| carminaburana43 a răspuns:

Prea multe intrebari pe centimetru patratlaughingtrebuia sa le pui rind pe rind toate si si atunci s-ar fi putut scrie pagini intregi despre fiecare subiect in parte.

| oz a răspuns:

Rostul omului in univers? nu...suntem mititei...cu noi... fara noi...
ce ar trebui sa faca omul pentru a fi dumnezeu multumit? sa respecte cele 10 porunci...
cum credeti ca a aparut pamantul, universul? big bang...
ce parere aveti despre extraterestri? pai ce parere... unii sunt ca noi...probabil au si ei...liderii care mai de care...altii se gandesc daca mai este viata pe alte planete... unii dintre ei poate calatoresc prin cosmos...altii au aflat ca un meteorit urmeaza sa ii loveasca...altii au descoperit fosilele nu stiu carei creaturi...

| mikey a răspuns:

Pai omul are un scp.Sa se mantuiasca...pai sa asculte de Voia si Porncile Lui(Biblia)
P

| mikey a răspuns:

Pai unversul nu a aparut la intamplare... Dumnezeu la creeat citeste in Geneza(Facerea)
Eu nu cred ca exista extraterestrii...noi suntem unicicele fiinte.

| blue_butterfly a răspuns:

Nu as putea sa-ti dau un raspuns clar la toate aceste intrebari, dar referitor la rostul omului, cred ca acest interviu exprima mult mai bine decat as putea spune eu, ceea ce inseamna sa ai un rost in viata: http://www.youtube.com/watch?v=LAmgAGGf9do
Daca ai timp, asculta-l in intregime.

| mhann a răspuns:

1. Insignifiant
2. Sa nu faca... sa nu faca rau.
3. Big-bang-ul ar fi ceva... dar dincolo de asta tind sa dau crezare zicerii ca energia este o alta forma de exprimare a materiei, dupa E=mc^2
4. Nu se poate dovedi ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca as pute da un raspuns ca la carte, pentru ca nimeni nu stie exact, sunt doar aberatii, pareri proprii, nimeni nu stie exact, dar nimeni nu ne ura dreptul sa credem in ceea ce ni se pare noua mai plauzibil.
Care e rostul nostru? si eu am pus o astfel de intrebare. Existam pentru ca existam si gata, nu stimcum am fost creati, in ziua de azi nu mai stim dupa ce sa ne luam.
Dumnezeu? pai il multumim probabil respectand legile lumest.
A doau si a treia intrebare chiar nu le gasesc un raspuns, se spune ca prin o mare explozie a fost creat universul, extraterestrii,.,, totul este posibil.

Suntem doar niste mici marionete care nu inteleg ceea ce se intampla in jur, si care incearca cu disperare sa gaseasca raspunsuri la intrebari din ce in ce mai ciudate.

Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e rostul omului in univers?
dumnezeu a zis ca rolul omului este de a creste si a se inmulti.
Ce ar trebui sa faca omul pentru a fi Dumnezeu multumit? sa fim credinciosi
Cum credeti ca a aparut pamantul, universu? l-a creat dumnezeu sau in urma bing bangului Ce parere aveti despre extraterestri? probabil sunt si ei indecisi acum, daca sa mearga la referendum au probleme normale... pe cine sa mai invadeze, pe cine sa voteze, parlamentextraterestrii dorm linistiti baselian se distreaza cu alenia udrea. boc stalceste extraterestra si inculturistii asculta manele intergalactice happy

| soporaeternus a răspuns:

. rostul omului in univers? hmmm. uite cum vad eu.suntem simpli oameni care isi pun intrebarea, poate acesta e rostul omului in univers de a-si pune intrebari de genu`. si sa caute toata viata raspunsul potrivit.asta e rostul meu in viata.cauta si tu.pretuieste fiecare clipa care "dzeu" ti-a dat-o.si daca crezi la SFARSIT o sa-ti dai seama si TU care a fost rostul tau...

| Vlad_Vlad_Florin_Cristian_1998 a răspuns:

Nu stiu am o intrebare pn ce au fost creati oameni nu inteleg rostul omului si mai ales rostul meu in viata?