| SaveTheNature a întrebat:

Care este cea mai mare nedreptate din lume?

Răspuns Câştigător
| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Mascarea adevărului.

"Adevărul ne va elibera".

36 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Aceea a porcului Mihai Razavan Ungureanu fostul prim ministru, cand romanii avea salariile taiate si le spunea de austeritate el a comandat pentru meniul lui carne de Cobe din Japonia (carne de vita crescuta special) cu 3 500 roni Kg (35 miloane lei vechi). Sa-i stea in gat derbedeului.

| Flav a răspuns:

Ca nu le-a inzestrat pe femei cu 3 sani.sad

| Dumnezău a răspuns:

Societatea moderna.De fapt,daca ar fi sa asculti de El Fauno, adica caraghioslacul de la avatarul meu si, implicit, eu, o sa-ti zica urmatoarea : societatea moderna e un cancer vinovat de n+1 lucruri dizgratioase.E ipocrizia,e plasticitatea umana,e letargia mascata in tentative absurde de a parea zgomotoasa si vivace lumea,e pseudo-corectitudinea,e mancatoria, e interschimbarea crunta a realelor valori si principii, e fusta scurta si sclipiciul, sau parul cvasi-gay ce bate net creierul cat mai incretit, e zombie-ul tehnologizat prevaland asupra eruditului inecat in carti si lumina difuza.Si,deasupra tuturor, e imposibilitatea, sau constrangerea, de a face terci toate astea.Cu o masina plina de benzina.Sau cu o valiza.Sau cu un martir, de ce nu? Sau poate...cu cateva legiuni de martiri, in numele revenirii pe linia de plutire sanatoasa si neanemica.

| OctoberandApril a răspuns:

Din punctul meu de vedere cea mai mare nedreptate este aceea de a masura nedreptatile cu jumatatea noastra de masura.Toate nedreptatile sunt egale pentru ca atenteaza la egalitate, moralitate si evident la dreptate.

| oliviaaa a răspuns:

Viata, iubirea

| IAOIADNAA a răspuns:

Iti spun eu cateva...
1: cainii sa fie eutanasiati
2:statul sa ne ia impozit din salariu ca sa dea la tiganii care au palate cu turnulete si dinti de aur si care merg cu teancul de 50000 de ron chas la ei si care nu platesc impozit pe venit, iar statul nu le face nimic!

| OctoberandApril a răspuns (pentru IAOIADNAA):

Mda..cum sa omoram cainii maidanezi? Mai bine ii lasam pe strada sa moara in chinuri de foame,boli, loviti de masina, frig, mancati de purici si alti paraziti.da e mult mai drept asa.
Rasismul nu e o nedreptate?
Cica nedreptatea nu se bazeaza numai pe propriile forte ci si pe spaima si naivitatea celorlalti, oare asa sa fie?

| M25M a răspuns:

Inzestrarea omului cu ratiune, facandu-l astfel cel mai periculos animal nu numai pentru celelate specii cat si pentru propria specie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu-ti asumi raspunderea pentru efectele cauzate de tine si sa arati cu degetul pe toti cei din jurul tau.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Nedreptatea e relativa.

| casablanca40 a răspuns:

Discriminarea in functie de religie, rasa, categorie sociala.
Majoritatiile intotdeauna au persecutat minoritatiile, pe motiv ca cei multi detin si adevarul.(religia)

Răspuns utilizator avertizat
| Maya2014 a răspuns:

Cea mai mare nedreptate in lume? Pai iti spun eu: Suferinta, ipocrizia, falsitatea si bataia de joc.
In afara de tot ce tine de legi, asta e cea mai mare nedreptate.Sa faci un bine si sa realizezi ca nimeni nu-ti intinde o mana de ajutor cand te prabusesti la pamant.Ca nimeni nu e acolo sa te consoleze, sa-ti ofere un sfat, o imbratisare si sa-ti stearga lacrimile cu un zambet dulce atunci cand simti ca nu mai poti.
Cel mai nedrept e faptul ca tu iubesti iar celalalt isi bate joc.E nedrept atunci cand tu plangi si altul e fericit si rade de suferinta ta.Asta e nedrept!

Răspuns utilizator avertizat
| dodicuta a răspuns:

Ca unii oammeni au atia bani si daca i-ar pune intr-un bazin l-ar umple si ca unii oameni nu au bani nici de o paine.

| alexandruth a răspuns:

Ca nu ne-am putut alege parintii, locul nasterii, aspectul si rasa. Funda?

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru alexandruth):

Cu avatarul tău, chiar că te înţeleg.

| alexandruth a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Se vede dupa raspunsul tau ca esti o pitipoanca si nu stii sa apreciezi adevaratul sens al raspunsului. Cu raspunsul acela ma refeream la rasism, la oamenii care critica locul nasterii sau rasa sau inclusiv, ce ai facut tu, aspectul. Eu nu ma consider urat, dar daca tu consideri asta, pe mine nu m-a interesat. Intrii pe TPU sa jignesti oameni sau sa ii ajuti?

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru alexandruth):

Trecem peste partea cu piţipoanca, etc.
E urât că nu te consideri urât. Dar e urât rău ce faci tu, măi Alexandru! Că trăieşti cu o speranţă falsă.
Intru pe TPU să râd de oameni ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Rony23 a răspuns:

Sa nu vorbeasca nici o fata cu tine

| Rony23 a răspuns (pentru Rony23):

Ai mega perfecta dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru Rony23):

Sa-ti dau o capra, nu vei mai duce dorul de fete.

| Rony23 a răspuns (pentru Hombre):

Gata, da-mi un nr de tel si vin sa o iau

| Rony23 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Putin spus

Răspuns utilizator avertizat
| PrincessSophie a răspuns:

Nedreptatea in sine?

| Georrggy a răspuns:

Sa mori prost

| maitte a răspuns:

Sa pierzi pe cineva drag tie

| Lorytza133 a răspuns:

Nu-i drept s iei ce nu-ti apartine, mai ales dca acel " lucru" pe car-l iei este viata unei fiinte vii ( ps : sunt vegetariana deci stii despre ce vorbesc aici!)

| coMpLeT a răspuns (pentru Lorytza133):

Si legumele si fructele care la mananci reprezinta tot viata, si plantele au viata.

| Paulla a răspuns (pentru Lorytza133):

E natural să omori animale pentru mâncare, nu văd unde-i problema. Omul face asta de când se ştie şi v-aţi trezit că-i nedrept?