| kyku92 a întrebat:

Va rog explicati-mi si mie de unde atata nedreptate in lume? adica cei lenesi si nesilitori au tot ce-si doresc ei:bani, haine misto, prieteni, parinti intelegatori, iar cei care se chinuie sa invete, sa munceasca si au un tel in viata, nu pierde-vara d-aia de mai sus, nu au nimic!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cum sa nu ai nimic? Atunci, cand crezi ca nu mai ai nimic ai totul. E acel moment din viata cand esti prea tanar sa realizezi cata forta de a muta muntii din loc ai in tine dar esti prea ramolit si obosit invidindu-i pe altii.Modul de a gandi e cea mai de pret comora pe care o poate avea cineva. Poate sa aiba bani de ii intoarce cu lopata cand nu mai esti stapan pe mintea ta esti terminat.Si mai ales, cand afli ca niciodata nu ai fost, ca ai urmat planurile altora nu ale tale.De ce sa fi la fel cand poti sa fi tu? N-ai 7 vieti ca sa joci rolurile secundare

| KatherineSparks a răspuns:

Este o explicatie cam simpla, nu crezi?
Datorita stilului de viata, acei 'lenesi', 'nesilitori' si 'pierde-vara' cum i-ai numit tu, s-au obisnuit cu rasfat si lux. Multi dintre parintii acestor copii au furat mult de la stat sau au facut afaceri mai putin okay prin strainatate... thinking Parintii mei, cel putin, sunt oameni culti si sunt respectati de societate tocmai fiindca au ajuns sa aiba un servici care nu este la indemana oricui, cu un salariu foarte bun in vremuri de criza. Multi dintre adolescentii 'de bani gata' sunt okay (: Si multi dintre ei au totusi o dorinta de a-i rasplati pe parintii lor pentru sacrifiicile pe care le-au facut prin note bune. Nu toti sunt pusi intr-o oala :/ Nu toti fumeaza sau iau droguri. Nu toti petrec pana la apus.
Sunt atatea si atatea categorii de copii. Iar copii care au numai un telefon in viata... thinking Multi dintre parintii lor n-au facut nimic in viata! Nimic. Mamele lor sunt croitorese si tatii muncitori :/ Au facut un copil la 20 de ani fara sa se gandeasca: 'Ma, gura asta cu ce o hranim?! Avem unde sa-l tinem?'. Sa nu mai spunem ca multi dintre ei isi dau aere c-au carduri de credit fara numar si zeci de mii de perechi de pantofi :/ [cunosc persoane].
Bye (:

| A2895 a răspuns:

Asta se intampla in: 1. Filme
2. Romania
Si cum o sa mai dureze MULT pana sa se schimbe ceva aici (pentru ca putin sunt cei care vor asta) o sa fie enorm de multi oameni care nu au ce ar trebui si cei care le au si nu le merita