| Sixx_Klaw_1997 a întrebat:

Care este diferenta dintre a fi in viata si a trai cu adevarat?

5 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Sall, afi în viața este ceva gen : mă trezesc, mănânc, mă spăl pe dinți...
Si a trai cu adevărat este atunci când vizitezi, testezi si atunci când urmează să te culci să îți treacă un fior dala ca,, nu îmi vine să cred ce am făcut".
Trebuie să riști si sa trăiești viața în adevăratul sens al cuvântului.
Sper ca te-am ajutat!
Funda? happy

| UnderPressure a răspuns:

E fix diferenta dintre domestic si salbatic, dintre lup care traieste in fiecare secunda, si caine care e in viata, si in lant.

| ardei795 a răspuns:

Si bunica mea este in viata, dar sta in pat din cauza ca e bolnava. Sa traiesti cu adevarat inseamna sa imbratisezi fiecare moment. Fiecare, nu pe toate, cu o exprimare metaforica happy
Frumoasa intrebare.

| Bishopp a răspuns:

Intr-adevar ardei795 "frumoasa intrebare".
A fi in viata pentru om reprezinta a respira. Atata timp cat respiri esti in viata. Foarta multa lume respira dar nu stiu de ce respira, pentru ce respira, si cum sa respire. Este acel om care este lipsit de trai, lipsit de bucurie, lipsit de fericire.
A trai cu adevarat inseamna a stii de ce respiri, pentru ce respiri, si cum sa respiri. Acel om traieste cu adevarat. Stie ca trebuie sa se bucure de ceea ce are, stie sa se bucure de natura si stie cum sa o faca.
E greu sa traiesti cu adevarat. Pentru ca niciodata nu esti multumit. Niciodata nu iti convine ceea ce ai si intotdeauna vrei altceva. In felul aceasta nu o sa fii fericit niciodata.
Asta este conceptia umana formata de-a lungul anilor, pentru ca in lume este multa rautate, multa invidie si multa lacomie. Fiecare din noi vrea sa ajunga cat mai sus si uita sa se bucure de lucruri marunte.
Asta este viata. Toti suntem in viata, putini traim cu adevarat.

| TaxiDriver4108 a răspuns:

Poti fii in viata si sa nu traiesti cu adevarat si poti trai cu adevarat si asta inseamna sa fii in viata big grin don t worry i think you re still young the best advice a stranger can tell you is to take in that wich makes you stronger(it can be anything)and discard that wich does not