| anonim_4396 a întrebat:

Cateodata mai traiesc un sentiment foarte ciudat.
De multe ori imi vine acelasi gand in acelasi loc si simt ca am mai trait trairea.
Sau vorbesc cu fratele meu in acelasi loc despre acelasi subiect(doar eu imi amintesc)

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Banuiesc ca intrebarea trebuie sa ne vina automat in minte ca si cum am mai fi trait acest moment...

| anonim_4396 explică (pentru danbnz):

Nu stiu, uite poate a mai pus cineva intrebarea. Dar mie mi se intampla cu aceeasi persoana, in acelasi loc, acelasi subiect( e creepy)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate traim intr-un joc de simulare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am extrem de multe senzatii de astea de "retrairi" da deja mau plictisit.

| Eteda a răspuns:

Déjà vu este o expresie franceză însemnând „deja văzut" și se referă la experiența de a simți că o situație din prezent pare să mai fi fost trăită deja anterior.

| anonim_4396 explică (pentru Eteda):

Adica reincarnarea exista? Si daca exista un om ce are probleme la mansarda si se sinucide mai se poate reincarna sau? Chestia asta nu e demonstrat stintific nici nu cred ca are cum. unde pot afla cu adevarat daca reincarnarea e posibila?

| Eteda a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu poti afla de nicaieri, sunt doar teorii, ca multe altele, pentru ca daca intr-adevar exista, cei ce s au reincarnat nu mai tin minte viata anterioara