| Sentinel a întrebat:

Ce credeti ca inseamna urmatoarea afirmatie :
"Secretul vietii este sa mori inainte de a muri si sa descoperi ca nu exista moarte"?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Cred că se referă la o transformare interioară... şi anume, să-ţi dai seama că lucrurile nu sunt exact ceea ce par a fi.
Iar partea "sa descoperi ca nu exista moarte" probabil se referă la faptul că sufletul e nemuritor, indiferent că e încarnat sau nu.

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ceva de genul a ceea ce s-a spus in noul testament"Cine vrea sa dobindeasca viata vesnica, va muri pentru viata aceasta".

| harciog a răspuns:

Lasa vrajeala si da fundita.

| harciog a răspuns:

Giorgiana,intodeauna dai omului sa bea chiar daca nu-i este sete? Ii indesi pe git asa? Hai sa te linistesc; La arsita care e afara n-a fost chiar degeaba.

| miradoniz a răspuns:

Mai,copile,lasă asceții! ca ei trăiesc și se lupta pentru fericirea continua, care constituie(se spune) o forma a perfecțiuniihee hee

| miradoniz a răspuns:

@harciog moartea are un sens diferit în Noul Testament,diferit de cel laic. Înseamna "moarte la păcat", adică alegerea deliberata de a se elibera de frica care ne controlează viata, conștientă sau nu.

| miradoniz a răspuns:

@ harcioghee hee sa dam Slava Domnului!hee hee

| Sentinel explică:

Folositoare raspunsuri phantom si harciog happy. Multumesc

| Sentinel explică:

@harciog, nu dau funda pentru ca inca nu am primit un comentariu care sa ma multumeasca tongue