| benny7 a întrebat:

Ce credeţi, ce evenimente şi descoperiri vor avea loc în viitor?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Comunicarea holografica; pe modelul civilizatiilor extraterestre

| benny7 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cu siguranţă, e foarte interesant ...Mulţumesc!

20 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Știu sigur că acest răspuns se va posta, că eu și tu vom muri, iar rasa cerșetorilor de funde nu va dispărea niciodată.

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

Ai dreptate aşa este ....mulțumesc!

| RainmakerX a răspuns:

Pozitiv:

Sange artificial pentru toate grupele ( nu o sa mai fie nevoie de donatori )

Invatamantul o sa treaca in intregime pe platforme virtuale.

O sa existe aplicatii care o sa traduca in timp real, cu precizie exacta orice limba.

O sa existe aplicatii care o sa-ti gaseasca prieteni /sufletul pereche pe baza unor teste psihologice.

Negativ :

Numarul de oameni o sa creasca foarte mult, fapt ce va duce la noi conflicte pentru resurse, poate chiar diminuarea masiva a numarului de oameni.

Sunt doar cateva din lucrurile pe care le cred, nu sunt Nostradamus laughing

| benny7 explică (pentru RainmakerX):

Sunt de acord cum stau lucrurile, și de ce stau așa... mulţumesc!

| Nemessys a răspuns:

Viata extraterestra (nu in viitorul apropiat)
Leacuri pentru anumite boli
Evenimente hm.
Trebuie neaparat noi legi in ceea ce priveste codul rutier.
Schimbarea sistemului de invatamant.
Pe scurt. poate inca o revolutie in Romania happy (sa speram. )

| benny7 explică (pentru Nemessys):

Și o lecție totodată-MULŢUMESC!

| Steregoi a răspuns:

Moartea acestui sistem condus de Satan.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

De fapt e condus de Dragnea.

| Steregoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Posedati subtil.

| benny7 explică (pentru Steregoi):

Adică bătălia sa cu sistemul, sistemul condus și sistemul legăturilor dintre acestea.....mulţumesc!

| Steregoi a răspuns (pentru benny7):

Marionete ale lui Satan. Pe Satan nu-l intereseaza sa salveze oamenii si nici nu o poate face. Mor oamenii pe capete. Dragnea are si el par alb. E clar ca se indreapta spre moarte. Depinde de el daca spre moarte vesnica sau temporara. In locul lui mi-as da demisia si m-as intoarce la Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult de 118 elemente in tabelul lui Mendeleev.

| benny7 explică (pentru anonim_4396):

Da e posibil... «Multumesc»

| HugeHulk a răspuns:

Colonizarea universului. Din pacate noi ne-am nascut prea tarziu pentru a descoperi planeta si prea devreme pentru a descoperi universul.

Cel mai probabil Marte va fi colonizat in cele din urma si cea mai tare industrie va fi cea a explotarii resurselor naturale de pe Marte si de pe asteroizii din Centura de asteroizi.

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

Marte are potenţial enorm pentru generarea energiei...OK

| HugeHulk a răspuns (pentru benny7):

Resurse naturale, nu energie

| benny7 explică (pentru HugeHulk):

O gamă largă, ok

| HugeHulk a răspuns (pentru benny7):

Foarte larga, in special in asteroizi.

| IGabrihell a răspuns:

Apocalipsa ca deja au fost date semne de apocalipsa