| CliFord a întrebat:

Ce credeti despre accidentul de la roswell?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Care accident? S-au ciocnit ceva masini pe acolo recent?hee hee
Accidentul de la Roswell are o explicatie simpla. Aproape sigur a fost un balon de mare altitudine secret. In acei ani tocmai incepuse Razboiul Rece, si americanii testau tot felul de tehnologii noi cu care sa-i poata spiona pe rusi. Atunci cand unele parti ale balonului lor au cazut in desert, ei s-au temut sa nu se afle marele lor secret, asa ca au preferat sa incurajeze toata povestea cu OZN-urile. Pana la urma, acele resturi descoperite imprastiate pe acolo nu aratau deloc a fi de pe alta planeta. Erau niste folii de aluminiu in mare parte.

| Inferno a răspuns (pentru sublime89):

De fapt explicatia ce a urmat identifica OZN-ul cu un balon meteorologic, nu cu un balon spion. Oricum explicatia nu convine, intrucat ce explicatie poti avea pentru trupurile de umanoizi ce au fost semnalate la locul prabusirii? In documentul oficial se vorbeste de niste manechine de teste. De ce ar avea niste manechine de teste culoarea verde o greutate si o inaltime mult diferite de greutatea si inaltimea unui om normal? Teoretic un manechin de teste trebuie sa aiba proprietatile unei fiinte umane ca daca nu, atunci nu mai e manechin de teste.

| CliFord explică (pentru sublime89):

Pai si extraterestrul de pe youtube

8 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Alien, aliens, everywhere.
Roswell c 'r' mare că e nume propiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parere?!? O pasare intra intr-un balon meteorologic.Armata se mobilizeaza justificand salariile.Gura casca de pe margine, incep cu scenarii:Era o pasare, era un avion, nu! e un OZN! Prea plictisitor sa fie avion si prea multa poluare ca sa mai zboare ceva cu pene.
Ziarele preiau stirea si din cauza ratingului scazut, incep aberatiile.Pe o masuta in coltul unei redactii, un tip gras in maieu si cu ochelari(nu, nu e Mircea Badea la 40 de ani) schiteaza un alien cu barba si par pe piept.Dar surpriza, in acelasi timp Gilette se lansa pe piata.Totul rebuia ras pentru a crea un curent.
Dupa 67 de ani inca mai exista ciudati cu camionete care viziteaza locul respectiv si imprejurimile, iar futilizatorul CliFord, un fel de ciudatenie de hibrid intre ford(marca) si Clio(modelul) abereaza si el cu intrebarile.
In concluzie, totul a fost batut in cuie verzi, inca de la inceput!

| SuperCoolDude a răspuns:

Ai trait atunci ca sa iti poti forma o impresie? De unde poti crede ca a existat ceva inainte ca tu sa te nasti? De unde poti tu crede ca nu este decat o musamalizare? Extraterestrii exista! Esti unul din ei! Serios vorbind acum, cred ca a fost starnit un val de pseudo-paranomal,un curent ciudat, pentru a anima populatia latenta. Spre scopul de a manipula. Iti dai seama ca acolo este un fel de Mecca al extraterestrilor si evenimentelor Ozn (UFO in engleza)? Si pe cealalta parte, daca ar fi sa existe ceva, acest "accident" ar putea fi un comprimos facut pentru a te acomoda cu omuletii verzi, altfel lumea ar lua-o razna, neintelegand fenomenul. Acum nu iti poti forma o opinie, armata are puterea asta, de a acoperi totul. Trecutul va fi dezgropat candva, poate cand totul nu va mai avea sens, sau chiar la momentul oportun.

| ClauditaSmile a răspuns:

Mare pacaleala

| CliFord explică:

Pai si videul de pe youtube?