| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Spam, spam, spam si nu este vina ta andreea...de ce tot intrebati asta.cred ca as vrea sa se faca o regula referitor la intrebaea asta.NU.daca vas zice ca numea nu se sfarseste niciodata.si totusi

| GodBlessYou a răspuns:

Mai mult ca sigur...

| WR104 a răspuns:

In 2012 nu dar o sa vina si acel sfarsit.numai ca nu va fi sfarsitul lumii ci doar al planetei noastre iar noi nu o sa avem nici o implicare

| yoo23 a răspuns:

Nu o sa vina sfarsitul lumii. Poate se va intampla un accident grav, cu urmari grave, dar sigur nu va veni sfarsitul lumii.

| pwp a răspuns:

Nu cred.

| Aero a răspuns:

Cu siguranta va sosi sfarsitul acestor intrebari.

| Sophie90 a răspuns:

cu siguranta nu

| Gicone a răspuns:

Nu va fi in 2012 chiar daca astrologii vor anunta 2 sori pentru cateva saptamani. in 2030 resursele pamantului se vor termina dar sfarsitul lumii va fi prin 7000 si ceva, dupa cum a spus Nostradamus!

| KaMy a răspuns:

Categori nu! asa s-a mai spus si inainte ca pe nu stiu cat se v-a sfarsi totul...
hmm. tin minte ca nu s-a intamplat nimic raulaughing ba din contra ziua aia a fost cea mai frumoasahappy

| xamix a răspuns:

Nup happy

| RA94 a răspuns:

In primul rand "za god" doesn't exist si in al II-lea rand ar fi mai bine ca prea sunt idioti prea multi pe lume

| RA94 a răspuns:

Uite un raspuns sfarsitul va veni curand (nu stiu cand )dar o sa fie si stiti din ce cauza... singura cauza este aceea ca ne distrugem planeta pentru ca nu facem putina ecologie si un alt motiv este ca orice lucru inceput trebuie sa se si termine sau sa se transforme este de fapt ceva natural

| cυρcαкє a răspuns:

Normal ca nu. N-are cum sa fie.Asa a fost si in 2006 sau 2008 si... Surpriza! Inca mai traim.Deci nu va fi.Si in plus, doar Dumnezeu stie cand o sa fie.
Nu-ti fa griji, ca nu va veniwinking. Pa-pa!

| GoldwinNn a răspuns:

Sfarsitu lumii vine cand vrea Dumnezeu!winking

| JustMelavJustMe a răspuns:

Nu, nu cred asta.

| MacBarbie a răspuns:

Sfarsitul lumii poate fi ORICAND. :] Din cauza unui film acum toti sunt speriati si cred ca murin in 2012. oh go on. O sa murim cand o sa fie sa murim laughing

| Diana3 a răspuns:

Asta noi nu putem stii...Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul.

| sefu_7575 a răspuns:

Nu se stie dar majoritatea oamenilor cred ca nu va veni pentru ca si in 2000 si credea ca vine sfarsitu si neam inselat...deci...nu se stie

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nuuu, ce prostie! E din cauza ca aia au facut filmul sau ce?!?

| BiwCupcake a răspuns:

Hi. eu nu cred in totate parcariile astea, dar, fiei ceo fii, vine, vine, asta e! stiu povestea aia : domnul a dat, domnul a luat, fie binecuvantat happy

>big grin

| kicsihari23 a răspuns:

Pai in Romania e in fiecare zii laughing.

| IliuTZA_5884 a răspuns:

NUUU.Astea sunt povesti ca sa isi vanda povestile sf lumii va veni cand vrea Dumnezeu.Astea cu 2012 sunt aberatii

| ღdiaღ a răspuns:

Salut Andreea eu sunt o martora a lui Iehova si stim ca niciodata na va veni sfarsitul lumii si iti dai seama ca nu si-ar distruge cratia e cava logic de ex:in 2000 s-a nascut sora mea si atunci s-a spus ca va fi sfarsitul lumii dar te asigur ca nu va veni niciodata deci nu va faceti griji,(pupici)!

| LetyKaty a răspuns:

Da...si totusi nu.oricum.sigur se va intampla ceva atunci.probabil cu cerul sau planetele.sau clima.cine stie.Dzeu face ce vrea, nu noi decidem

| Kerli a răspuns:

Da, sfarsitul lumii va veni in 2012 asa cum a venit si in 1000 si 1999 si 2000 si in alti ani
rolling on the floor

| SteauaNordului a răspuns:

Bun...eu cred ca sfarsitul poate veni oricand. Sunt mari posibilitati sa fie in 2012 pentru ca mayasii aia nu prea gresesc. Nu vad de ce s-ar agita atati astronomi, oameni de stiinta and co' pentru nimic. ceva va fi. dar nu cred ca sf lumii.
Asa s-a zis si in 2000 dar uite ca au trecut 11 ani de atunci. daca va fi ceva, vreau macar sa mor de batranete intai

| shainitainii a răspuns:

Poti muri chiar si acum daca asa vrea Dumnezeu! Nu te lua dupa altii. oh go on Cand e sa mori, mori si gata!
Bye, bye!

| PotcaPădurii a răspuns:

CLAR nu va fi in 2012 e imposibil. Adica iaurtul meu expira in 2013.
Alte argumente:
Mayasii no aveau tehnologia de astazi
2.Acceleratorul de particule de la Geneva care a speriat toate babele striveste de fapt hoproni pentru a putea gasi o parte din Familia Atomului despre care nici nu se stie ca exista cu adevarat numita Higgs Boson

| robby212 a răspuns:

Buna!

Un profesor de religie zicea:
,, Nici Fiul ci numai Tatal stie cand va fi"