| lauru a întrebat:

Ce credeti voi despre CURAJUL DE A TRAI VIATA ASA CUM ESTE abordat dintr-o perspectiva spirituala?

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Ideea cred ca este de fapt de a accepta toate lucrurile asa cum sunt. De a privi obiectiv tot ceea ce este si de a nu ne minti pe noi insine despre unele aspecte care, in adevarul lor, nu ne convin. E totusi o mare calitate sa accepti pe loc de faptul ca ai gresit si sa fii puternic de a merge mai departe in orice situatie.

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este extraordinar sa te abandonezi in bratele lui Dumnezeu, sa asculti de Cuvantul Lui sa, sa umbli in ascultare de El.Sa traiesti cu scop si sa ai un viitor si o nadejde.El este un ajutor in vreme de nevoi.Lui ii pasa de fiecare dintre noi.Incearca sa traiesti prin credinta si sa privesti toate lucrurile din perspectiva lui Dumnezeu.Chiar functioneaza.

| NoChanceForUs a răspuns:

Am eu impresia sau pe aici e din ce in ce mai putina lipsa de inspiratie si din ce in ce mai multa plictiseala?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai cam mult de lucru, pentru a trai viata din punct de vedere spiritual si ai de ales intre atatea cai si variante incat nu poti primi un raspuns concret decat fistecare o sa-ti spuna cacalea lui e cea corecta.asa ca descurcate si tu cum poti, cum facem si noi de altfel.si cacofonia, las-o in pace.e a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te contrazici.Asa cum este(este dura)abordata dintr-o perspectiva spirituala(incercam s-o idealizam)oferindu-i circumstante atenuante duritatii.