| oliviaaa a întrebat:

Ce e fericirea?
nu vreau raspunsuri stiincifice, doar ce e fericirea pentru voi?

27 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ferițirea pentru mine consta in simplu fapt de a-mi intrerupe orice cautare in ce o priveste.

| andrei a răspuns:

Cand imi este foame niste cartofi prajiti ma fac fericiti, cand imi e somn sunt fericit cand stau in pat si astept sa adorm. Intelegi tu.

| Delicacy a răspuns:

Pentru mine, fericirea constă în fericirea celui de lângă mine. Dacă o persoană apropiată din viaţa mea suferă, atunci o parte din mine se destramă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Libertate aproape in toate formele ei, aventura.
"The greatest pleasure in life is doing what people say you can't do" big grin

| xBya a răspuns:

O melodie, o poveste, o carte, un om, o intamplare, un loc, un gest, chiar si un cuvant ma pot face fericita. E ceva ce nu pot programa, ci doar se intampla.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

In crama? De ce, draga? Vrei sa degust eu vinul in locul tau? Sau ai de gand sa pui iarba in el?

Răspuns utilizator avertizat
| oliviaaa explică (pentru wdexwjmwd):

Wow
ce poeti talentati avem noi in TPU!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Norocosule, iti cad fetele la picioare pentru muza ta.

| oliviaaa explică (pentru wdexwjmwd):

Asta-i bine

| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

M`ai lasat speechless. Cine te-a inspirat?

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Esti un adevarat Eminescu al vremurilor actuale. Ai grija ce faci cu vinul ala, e un pericol pentru talentul tau fost ascuns acum iesit la suprafata.

| Hombre a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Poti sa ai vin de ani, zeci
Bya vrea rata din cotet,
Cocotata pe o varza
Si bagata la cuptor.
Aburii sa-i faca pofta
De-o tarie de vinars,
Bachus isi va face treaba
Va pune si un vinisor.
Cupidon trecand pe acolo
Trage sageti de amor
Si loviti la inimioare
Vrea sa faceti ghidusii,
Luna plina cei afara
Va doreste-n pielea goala.

Răspuns utilizator avertizat
| Maya2014 a răspuns:

Fercirea nu inseamna sa ai ce-ti doresti ci sa-ti doresti ceea ce ai deja.
Multi cred ca fericirea este greu de gasit,dar de fapt e chiar aproape de noi,numai ca suntem prea orbi sa o recunoastem.
Fericirea inseamna sa iubesti si sa fii iubit,pentru ca asta iti da putere sa treci peste toate.
Degeaba ai ce tu crezi ca iti doresti, dar simti un gol pentru ca nu iubesti.happy
Fercirea sta in zambetul si privirea celor dragi, in imbratisarea ocrotitoare si sincera a prietenului/prietenei cel/cele mai bun/e, in sarutul iubitului/iubitei plin de dragoste, in cerul senin si natura inconjuratoare.
Fericirea inseamna simplitatea lucrurilor care ne fac sa zambim si sa iubim.

| Loora a răspuns:

Fericirea... din punctul meu de vedere, fara a ma inspira din alta parte, este acea stare care tinde spre "plutire"! Este un sentiment frumos care, din pacate, in ziua de azi rar il mai intalnesti. Pacat ca, si atunci cand vine... dureaza cat o clipire!

| diwa a răspuns:

Fericirea mea e compusa din lucruri simple. Sunt fericita cand ma trezesc dimineata si e soare, sau chiar daca ploua, deschid geamul larg si trag aer in piept. Sunt fericita cand ascult o melodie care mi se pare ca e scrisa pentru mine. Sunt fericita cand citesc o carte si parca sunt intr-un mini-univers numai al meu. Cand imi fac unghiile si imi place la nebunie cum imi ies. Cand pisica mea se aseaza la mine in brate. Cand desenez. Cand imi zambeste un copil pe strada. Cand descopar cate un banc nou si bun laughing cand mi-e foarte sete si beau ditamai paharul de apa. Si in special, cand ma intalnesc cu iubitul meu si ma ia in brate, cand ma alinta si in general, tot ce traiesc alaturi de el. Si mai sunt fericita cand mama mea e fericita si cand tatal meu se bucura sa ma vada. Aaaa si cand mananc sanatos o perioada buna de timp, deoarece ma simt ambitioasa big grin

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

O himera!

| LexuDeea a răspuns:

Fericirea inseamna totul.Nu e greu sa fii fericit, depinde doar de tine.

Fericirea consta in fiecare lucru din viata ta, maruntisurile vietii te pot face fericit. Daca razele soarelui care se furiseaza dimineata pe fereastra te fac fericit, atunci esti in regula, poti fii fericit!

Mirosul primaverii…lumina verii..bogatia toamnei…stralucirea iernii sunt oaze de fericire…trebuie doar sa te bucuri de tot ce iti ofera viata si asa fericirea vine fara sa o cauti!

Fericirea nu consta in lucruri materiale, deoarece acestea sunt efemere…in schimb soarele mereu va aparea…mirosul proaspat de la munte nu se va pierde…curcubeul mereu va brazda cerul dupa o ploaie calda de vara…iar fulgii mereu vor pluti in aer iarna...

| Liana12 a răspuns:

Eu consider ca fericirea este un trandafiri cu ghimpi o.O Fericirea te face sa te simti i al 9-lea cer dar uneori te si raneste. Orice lucru frumos are si parti negative sad

| CuteLittleKitty a răspuns:

Poate pentru unii fericirea este atunci cand i-au o nota mare, poate pentru altii cand dau un gol la meci sau cine stie unde... Pentru mine fericirea este atunci cand stau cu prietenele mele cele mai bune si povesti si radem la filmele de groaza, atunci cand glumim cu doamna diriginta, atunci cand intram in vacanta, cand imi vad familia frumoasa si sanatoasa. Dar mai ales atunci cand ma intalnesc cu EL- baiatul de care sunt indragostita, baiatul care ma face sa rad si atunci cand imi vine sa plang, cel al carui zambet il visez noaptea... Asta e fericirea pentru mine!

| Chimistul a răspuns:

Muzica si literatura...

| ionutghiurutan a răspuns:

Fericirea pentru mine este atunci cand ma simt bine.

| elviseixstremu a răspuns:

Fericirea e atunci cand doi oameni sunt in preuna