| 001agent001 a întrebat:

Ce este copilăria? Cu ce o asociaţi sau o asemănaţi în vieţile voastre?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilaria, o etapa frumoasa din viata care urmeaza a fi reluatatongue Se spune ca un om de cand se naste creste, se maturizeaza pana ce ajunge sa dea inapoi intorcandu-se de unde a plecat. Logic gandindu-le asa este. Cand esti copil esti neajutorat, depinzi de ceilalti, faci actiuni pe care prea putin le gandesti, uiti repede, nu intelegi ce faci oamenii"mari"din jur. Exact aceiasi etapa se repeta si cand esti batranhappy E un deja vu de care ne bucuram sau nu toti.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Copilaria a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea.Fiind copil am fost iubit de toti neconditionat,am fost nevinovat si pur la suflet,am trait o perioada fara tristete, fara durere, fara responsabilitati si ''inflorind''ca o floare.Traiesti clipe de neuitat cand esti copil cu care nu te mai intalnesti, asta este trist.
Imi este dor de copilarie foarte mult.

| shadovv a răspuns:

Teoretic vorbind, primii 18 ani din viata.

| sabin89 a răspuns:

Pai ne-a explicat Creanga destul de bine ce si cum.

| MortemAeternum a răspuns:

Cu son goku.

| MrAngelus a răspuns:

Copilaria este cea mai frumoasa parte a vietii. O aseman cu scoala si vara - o parte munca, o parte distractie happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilaria este atunci cand orice spui si faci te fugareste mama (sau barbatul) in jurul mesei sa te prinda sa te traga de urechi (sau...in cazul barbatului)big grin