| Duhovnicul a întrebat:

Ce filozof sau curent filozofic va inspira, sau va influenteaza gandirea? Aveti vreun citat sau o lucrare, care v-a atras atentia sau v-a impresionat in mod special felul de a trai?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buddha,nu trai in trecut,nu visa la viitor,concentreaz-ti eforturile in prezent,in timp am mai adaugat eu din trecut sa inveti greselile facute si sa nu le repeti in prezent,parerea mea citatul asta e unul suprem,desigur si citatul daca nu incerci nu poti gresi dar nici reusi,parerea mea viata e o incercare continua,daca nu incercam nu evoluam,Romania de exemplu traieste in trecut, viseaza la viitor dar nu face nimic in prezent, Germania a invatat din trecut, e pe primul loc in prezent, are un viitor superb in viitor vezi diferente parca Germania e o tara budista din nimic s-a ridicat asta e o tara de geni

| RAY a răspuns:

Foarte mult timp am cugetat asupra acestui citat, din pacate nu il pun in aplicare nici in prezent

| Mădă0611 a răspuns:

Marcus Aurelius — "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.", stiind asta nu imi mai prea bat capul cu toata lumea.

| Buresbista123 a răspuns:

Eu

| Duhovnicul explică (pentru Buresbista123):

Da? Serios? laughing

| JucărieLEGO a răspuns (pentru Buresbista123):

Idem. Si eu sunt propriul meu filozof.