| belutzaa a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca te suna cineva decedat? Iar in vis sa fii constient ca acea persoana e moarta.

Răspuns Câştigător
| Arekusu_6909 a răspuns:

Probabil ca acea persoana te-a marcat/iti era foarte draga, iar tu inca mai vrei ca sa fie printre noi sau sa mai vorbesti cu ea.Si mie mi se intampla foarte des sa il visez pe bunicul meu si sa fiu constienta in vis ca el e decedat si sa ma bucur ca e acolo...

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Inseamna ca iti da o "sirma"de dincolo ca tocmai i-ai stirnit interesul.Nu-i de bine scumpete, nu-i de bine.

| DianaScorpio a răspuns:

Intra si citeste aici http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-mort-v948.html
Iar pe viitor cand mai vrei sa afli presupusa semnificatie a unui vis, intra aici http://www.cevisez.ro/ si cauta la litera corespunzatoare.

| Shammal a răspuns:

Incearca sa te contacteze iar prin vis este ceva mai usor ori poate tu contactand acea persoana te poate ajuta cu o dilema pe care o ai; daca a murit asta nu inseamna ca nu mai exista

| Dreamer a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa renunti la filme horror, cu siguranta nu sunt de tine...treci la Rowan Atkinson si o sa-ti treaca.

| belutzaa explică (pentru Dreamer):

Te-as ruga sa recitesti. Intrebarea mea nu era la ce gen de filme trebuie sa ma uit.

| Luori a răspuns:

Depinde daca i-ai raspuns.

| Wehrmacht a răspuns:

Te uiti des la filme horror?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic! Multe dintre vise sunt doar o inmultire a gandurilor!

| love27butterflys a răspuns (pentru anonim_4396):

Visele sunt mai mult ca o inmultire a gandurilor!

| a1234509876 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa visez asa ceva.imi povestea mama ca in locul nostru statea familia nustiucare. Murisera si venisera-m noi in acea casa.m-am gandit atat de mult ca am visat ca au venit fostii proprietari morti eeau la usa(familia _____Dintr-o data m-am trezit ca suna cineva la usa.Am deschiz. Tipul a zis "caut familia ____.Mai locuieste aici?" (cea din vis.Doamne ce m-am speriat)
Scumpo,ori te uiti la filme de groaza, ori ai aflat de moartea cuiva si te gandesti prea mult. Daca nu mai vrei sa ai astef de vise, mai bine nu te mai gandi la cuvantul cu "m" si la persoane "m_____"

| belutzaa explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar nu cred ca va intrebat cineva la ce gen de filme trebuie sa ma uit. O seara buna!