| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa ai o personalitate puternica? Sau sa fii un om cu personalitate?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa stii ce vrei de la tine si de la situatie si sa poti obtine in final

| Freya1 a răspuns:

Sa sti ce vrei, sa lupti pentru ce vrei.

| Donsavas a răspuns:

Sa ai o densitate a receptorilor serotoninergici mai mare.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este un termen abstact! si schizofreni stiu ce vor, stiu sa-si optina ce vor, sunt foarte iteligenti; dar... de cele mai multe ori suntrupti d realitate si nu pot fi persoe sociabile. Gandeste la ce am afirmat, in balanta cu afiratiile celorlalti.winking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii diferit de ceilalti prin inteligenta si sa te impui in orice situatie dar nu fortat ci de la sine adica sa fii un reper pentru cei din jur prin comportament exemplar.

| Anabela777 a răspuns:

Sa ai o personalitate puternica inseamna sa fii un om puternic ce poate trece peste greutati cu usurinta. Iar "sa fii un om cu personalitate", aici cred ca inseamna sa fii intepat. M-am gandit la toate cazurile in care le-am auzit sau citit undeva si cam asa cred ca le-am dat sensul corect.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Personalitate puternica inseamna ca daca zici ceva sau crezi in ceva, pot sa vina o mie de oameni sa te descurajeze dar tu ramai de neclintit

| HugeHulk a răspuns:

Sa stii ce vrei si cum sa obtii acel ceva.