| Zmeurik1 a întrebat:

Ce inseamna de fapt, concret, sa ai o personalitate puternica?

Răspuns Câştigător
| AmaliaApetri a răspuns:

A fi puternic, dupa mine, inseamna sa mergi mai departe orice ar fi.Sa treci peste tot si toate.
Oamenii puternici nu sunt cei care nu plang, ci cei care si sterg lacrimile si merg mai departe.
A fi puternic fizic e un fleac!, a fi puternic moral e un ideal.
Cat despre ceia ce vad ca au mai scris altii, ca nu trebuie sa ti pese de parerile altora..incorect, sa ti pese, dar in mod constructiv, nu trebuie sa decazi ca ala/aia ti a zis ca nu esti in stare de nimic.
Niciodata!
Da i dracu si ambitioneaza te sa le arati ca esti capabil de orce ai chef tu.
A fi puternic poate fi atunci cand ai curaj sa ti spui parerea, chiar si atunci cand e la polul opus de a celorlalti.
A fi puternic eatunci and iti vine sa tipi, sa urli, chiar sa lovesti si totusi n o faci, strangi din pumn, inclestezi din dint, dar te opresti.
Astea sunt doar cateva, nu ma apuc acum sa ti scriu vreun roman.
P.S.: e doar parerea mea si principiul dupa care eu merg in viata.

6 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

O personalitate puternica inseamna sa fii tu, sa nu te lasi influentat de ceilalti, sa gandesti tu pentru tine. A avea personalitate este un lucru care nu le este caracteristic tuturor oamenilor de aceea ei sunt manipulati de ceilalti si nu sunt in stare de nimic. Sper ca te-am ajutat.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,sa ai o personalitate puternica inseamna sa faci fata tuturor provocarilor la care te expune viata si sa le treci cu brio.Sa gasesti solutii la orice problema si sa nu te lasi invinsa, sau sa incepi sa plangi si sa spui in stanga si in dreapta ca viata nu mai are rost pentru tine, la cel mai mic necaz.In fond, oamenii cu personalitate puternica au cele mai mari sanse de reusita in viatawinking dar na, pana la urma fiecare persoana are propria personalitate.De multe ori incercam sa ne schimbam, sa ne comportam si sa actionam altfel dar revenim la vechile obiceiuri mai devreme sau mai tarziu fiindca personalitatea noastra este mai slaba, si chiar daca incercam sa fim"tari", si sa rezistam tuturor incercarilor nu prea putem[[nu toti]. Cam asta-i toata treaba cu aceasta personalitate puternicawinking! Bye!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sa fii asa ca mine. Eu dispun de ea. Sa nu te lasi dominată.

| xBya a răspuns:

Sa nu lasi nimic din jurul tau sa te influenteze sau sa te schimbe. Include un pic si incapatanarea. Sa ai o idee a ta si sa te tii de ea, sa o aperi cu tot ce ai mai bun. Inseamna sa te irite repede orice nu e pe placul tau si sa ripostezi imediat. Sa nu suporti sau sa faci nimic ce nu e pentru binele tau.

| Denis777 a răspuns:

Sa nu fi afectat de parerile celor din jur, de obicei iti formezi personalitatea dupa un soc, o intamplare nasoala si muzica care o asculti.

| aliiluvyou a răspuns:

Să nu îţi pese aşa mult de ce zic alţii, şi cum a zis floresdemayo, să nu te laşi dominată.Să fii tu însăţi puterincă, să nu te ia alţii de fraieră.winking