| crooxel a întrebat:

Ce numar se afla la baza Universului?

13 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

0 sau infinitulhappy

| carminaburana43 a răspuns:

Dupa parerea luiCarmen Hara 1; 3; 7.Cine e Carmen Hara? Poti afla dind search pe Google.

| Shammal a răspuns:

| Anonymus314 a răspuns:

1 logic

| AmelyRain a răspuns:

23 laughing...

Te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini majusculele care nu sunt necesare! Iti reamintim ca majuscula (litera mare), nu se foloseste decat pentru prima litera din propozitie, pentru numele proprii si acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).

Enunturile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice si mai putin lizibile, asa ca am aprecia daca ai folosi majuscula numai atunci cand este cazul!

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| crooxel explică (pentru AmelyRain):

Si eu ma gandeam la acelasi lucru, acest numar se afla in numele meu, in culorile mele favorite, peste tot

| NoChanceForUs a răspuns (pentru AmelyRain):

The Number 23?:))
Îți zic eu, 42!
http://en.wikipedia.org/......the_Galaxy

| crooxel explică (pentru NoChanceForUs):

Nu sunt in masura sa decid care e raspunsul la aceasta intrebare desi eu am pus'o...dar trebuie sa recunosc ca si eu ma gandeam la 23 sau 21 poate. Din punctul meu de vedere 21 semnifica binele iar 23 raul

| NoChanceForUs a răspuns (pentru crooxel):

21 pentru că e multiplu de 7?
Așa și 4662 e număr care reprezintă binele...e divizor cu 7.Se împarte exact la 7 de 666 de ori!

| crooxel explică (pentru NoChanceForUs):

Wow nu m-am gandit niciodata la asta, daca mai stii chestii interesante legate de 21 sau 23 poti sa imi zici. dar cand am zis ca 21 reprezinta binele nu m-am referit la faptul ca e multiplu de 7 ci la ceea ce mi se intampla mie. uite... de foarte mult timp ma izbesc peste tot de nr 21 dar din cate am observat in zilele de 21 am noroc iar in 23 nu prea.

| Owakey a răspuns:

Bună!

Cred că voi opta pentru 1.

Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapte.