| thetraveler a întrebat:

Cum pot afla al cui este un numar de inmatriculare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intreba la Serviciul de inmatriculari din judetul respectiv ori la Politia rutiera, desi nu cred ca o sa-ti comunice persoana, bineinteles daca n-ai un motiv temeinic.

| thetraveler explică (pentru Ioandelasal):

Asa stiam si eu la politie. vreau sa aflu numele persoanei fara sa sun la politie

| Ioandelasal a răspuns (pentru thetraveler):

N-ai de unde. Baza de date cu numerele de inmatriculare nu este publica.

| onasis1961 a răspuns:

Nu se poate, decât dacă cunoşti pe cineva la poliţia rutieră, care are acces la baza lor de date.