| elasexygagica a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care, aflanduse intr-un grup de discutii cu prietenii si acestia au discutii amuzante, rad numai pentru ca rad si ceilalti desi lor nu li se pare amuzant, ma refer ca rad fals, ce parere aveti de asemenea persoane?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Superficiale, avide de atenție, cu probleme de integrare... este modalitatea lor de a se face plăcuți și de a socializa. Dar nu realizează cât de penibili sunt. Pe mine personal mă scot din sărite oamenii care râd fals, la orice glumă proastă...

10 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Mie una imi place sa fiu directa, asta insemnand ca daca nu inteleg o gluma sau nu mi se pare amuzanta nu trebuie sa rad doar ca sa vada ceilalti ca rad. nu ma ajuta cu nimic si nu ma incalzeste cu nimic daca altii cred ce nu este adevarat despre mine. asta insa nu inseamna ca daca nu-mi place ceva jignesc oamenii din jurul meu, nu, doar le spun ca nu-mi place si ca asta este parerea mea... iar in cazul unui grup de prieteni, daca prietenii sunt adevarati si te accepta asa cum esti tu, stiu reactiile tale, iti respecta opiniile, si nu se supara daca tie ti se pare ceva gresit la ei si le-o spui in fata. pentru ca pana al urma asta este prietenia; a fi direct nu inseamna a jigni, sau a fi rautacios, ci inseamna a spune lucrurilor pe nume, a fi un om de incredere. dar astfel de ocolisuri, gen exemplul tau cu rasul, din obsnuinta, pe viitor poti ajunge sa ascunzi lucruri mai importante decat o gluma neinteleasa.
parerea mea este ca nu trebuie sa fim falsi doar pentru a impresiona sau a fi in ton cu ceilalti. nu trebuie sa schimbam absolut nimic la noi doar pentru a deveni prieteni cu xulescu. daca vrem sa avem prieteni adevarati atunci cel mai bine este sa fim noi insine indiferent de situatie. happy

| Parmalat a răspuns:

Poate se gandesc la altceva sau au probleme aksa si nu prea le arde de distractie, dar rad si ei ca sa nu strice atmosfera. Hai sa nu judecam chiar asa simplist tongue

| AndaWest a răspuns:

Wow,ela la categoria asta...deci aveam eu dreptate sa o apar ca nu e proasta ci doar se facesmug
acum sa revenim la intrebare.mi se intampla de multe ori sa fiu cu amicii, unul sa faca o gluma de cacao si sa rada si ei dupa el, eu iy intreb ''ce aveti de ras? sa rad si eu''

| Noname_4977 a răspuns:

Parerea mea e ca acesti oameni ori sunt niste oameni politicosi ori rad din obisnuinta. Adica sti... cand cineva face o gluma poate tu esti cu gandul partial in alta parte si o sa razi fara sa asculti gluma.Se intampla de multe ori.Sau poate unii rad ca sa nu spune ceilalti ca nu s-a prins de gluma chiar daca el "s-a prins" dar nu i se pare amuzant.Sunt o multime de cazuri...si nu trebuie sa avem o parere proasta despre acesti oameni.

| Cristea a răspuns:

Bai nu stiu ce sa zic poate si noi suntem astfel de persoane. de obicei facem asta pentru a nu face pe cineva sa se simta prost. nu cred ca ti-ar pica bine cand tu razi sa fie cineva langa tine sa iti bage o privire de aia serioasa sau sa iti zica ceva gen "n-ai haz". te-ar face sa te simti prost. and that sux.

| AlexandraSmiley a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.si nu cred ca ar trebui neaparat sa avem o parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au un ras de complezenta.nu ai cum sa maschezi politicos, lipsa de interes fata de o persoana sau de ce spune aceasta decat asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane care dau dovada de superficialitate sau persoane care vor sa dea o anumita impresie in ochii celorlalti. Mai sunt si cazurile in care chiar daca nu ti se pare asa de amuzant, razi de rasul celorlalti. Mi s-a intamplat de multe ori asta. Sa rad, cand il vad pe cel de langa mine ca rade cu atata pofta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce am este o "neparere".

Răspuns utilizator avertizat