| doarUnCopilprost a întrebat:

Ce parere aveti de torturile, crimele si abuzurile comise de oameni de-a lungul istoriei si prezentului impotriva altora si animalelor ani de zile de incarcerare si tortura fizica si psihica?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa este. Torturi se fac si astazi. Pasarile sunt taiate, porcii, caii, etc. Cred ca ar trebui infiintate cabinete medicale pentru cosiliere psihica a animalelor. In felul acesta s-ar rezolva problema torturilor psihice. Animalele ar putea plati cu o pana, cu un fir de par din blana, etc. S-ar emite si un card de sanatate.

| ShaOfHatred a răspuns:

Sincer,animalele nu merita sa fie torturate.Ele au instinct, nu minte rationala. Noi suntem adevaratii monstrii din lume asta. Noi poluam si ne distrugem unii pe altii pentru nimicuri. Cateodata chiar inteleg de ce au existat canibali.