| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre 5g? Este adevarat ca poti sa mori de la acele radiații? As vrea sa inteleg toata treaba asta...

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai asculta de toți proștii cu conspirații la nivel de NASA. nu moare nimeni. lumea credea în trecut și că mor de la introducerea electricității. Ți se pare că au dispărut oamenii după? Aia e problema cu libertatea asta de exprimare, se găsesc toți deștepții să țină ei predici cu informații luate de pe antena 3

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai murit de la 4g, nu mori nici de la 5

| doctorandus a răspuns:

5G este un protocol, nu o frecventa. Frecventele nu difera foarte mult fata de 4G si 3G.

| Cosmin86 a răspuns:

E adevarat ca multi oameni sunt CRETINI. 5G e la fel de inofensiv ca si 4G.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cosmin86):

Chiar mai putin ofensiv, dat fiind modul in care functioneaza antenele...winking

| T0T a răspuns:

Nu. E îndeajuns să te informezi. Asta se zicea la fiecare g adăugat. Nu crede toți credulii care au și început să vandalizeze antenele.

| Cristianne a răspuns:

Bună. Nu e mare lucru de înțeles, dar îți recomand să stai departe de toate conspirațiile astea care vin de nicăieri. Tehnologia 5G este exact ca 4G si 3G, numai că -după cum o spune și numele- e mai bună decat 4 și 3. laughing Practic, singura schimbare e că o să ai net mai bun și o să-ți descarci filmele mai repede, și eventual o să-ți meargă mai bine rețeaua.
Cât despre radiații, dacă e să o luăm așa, ar trebui să te temi și de undele care îți vin de la calculator, telefon, cablu la internet... toate au un procentaj mai mare sau mai mic de influență negativă asupra corpului, însă n-o să mori mai repede de la 5G decât de la celelalte tehnologii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încet și sigur.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Incet si sigur? Si tu esti cu teoria conspiratiei?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Ce să-ți povestesc... cel mai probabil știi și tu ca prin acest 5G, populația lumii va putea fi urmărită pas cu pas.
Mda

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca pana acum nu era urmarita?!?
sau 5g o sa introduca scanare cu raze 5g care trec prin tot, tot?

totusi, inainte sa continuam am o intrebare mai de la obraz:
intai ai zis ca murim, iar apoi ca o sa fim urmariti
DECI CARE E?!?
daca murim mi se rupe ca suntem urmariti
daca suntem urmariti, atunci nu mai murim

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca parca e nevoie sa urmareasca cineva, cand oamenii posteaza pe Facebook pe unde se duc, ce mananca, etc.

Si de ce nu poate fi urmarita "pas cu pas" si cu 4G-ul actual?

Tu ce facultate ai terminat?

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Tu faci aluzie la moarte. Eu nu am zis ca murim. Am zis doar ca "încet și sigur", se prea poate sa o fi scris la bășcălie.

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Oke!

| viavo a răspuns:

Nu mori si nu transmite nici un rahat. Este o frecventa care nu afecteaza celulele. Toate aceste informatii sunt eronate datorita unor infometati de bani, abonati pe Youtube si materiale de transmis la televiziune.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Eu unu cred ca am sa mor.....de nerabdare sa se implementeze si in Romania, imagineaza-ti, viteze de descarcare peste 1gb pe secunda...

| Swetlly122 a răspuns:

Inițial am crezut că 5g este vorba despre 5 gang trupa lui Selly. Apoi am văzut comentariile de aici și mi-am dat seama despre ce este vorba

| aXy99 a răspuns (pentru Swetlly122):

De la 5g-ul ala chiar poti sa mori. Poluarea fonica.

| TheWznd a răspuns:

Există un spectrum electromagnetic. Este o "metodă" de clasificare a radiațiilor (ceva în genul tabelului lui Meldeleev pentru elementele chimice).

O radiație, cu cât este mai "sus" pe spectrumul electromagnetic, cu atât este mai dăunătoare. Avem radiații peste tot în jurul nostru. Televizorul, telefonul mobil și cuptorul cu microunde emit toate radiații (microundele folosite de cuptor sunt niște radiații mai puternice decât radiația 5G). Pământul este înconjurat de un câmp electromagnetic.

Ai aici o poză:
https://ichef.bbci.co.uk/......hic-nc.png

| 7Young a răspuns:

Ba eu zic sa fi bucuros deoarece peste cativa ani o sa fie internet peste tot IN LUME deci un pas mai aproape de realizarea acestui obiectiv